هوای پایتخت در مرز آلودگی

    کد خبر :1073201
هوای پایتخت آلودگی

کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول و در مرز آلودگی است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد ۹۱ قرار گرفته و کیفیت هوا در آستانه آلودگی است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا صبح چهارشنبه در شرایط قابل قبول اما در مرز آلودگی است البته شاخص کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته نیز با میانگین ۹۲ نیز در آستانه آلودگی قرار داشت.

براساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ۶ ایستگاه در شرایط نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

پایتخت نشینان از ابتدای امسال تاکنون پنچ روز هوای پاک و ۷۴ روز هوای سالم و پنج روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌اند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

ایرنا 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید