هواشناسی از سیلاب ناگهانی در برخی استان‌ها خبر داد

    کد خبر :946320
هواشناسی از هشدار سیلاب ناگهانی در برخی استان‌ها خبر داد

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سیلاب ناگهانی، آب‌گرفتگی معابر و برخورد صاعقه در برخی مناطق از افزایش نسبی دما طی شنبه و یکشنبه آینده در نوار شمالی خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال آذربایجان شرقی، شرق اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش‌ و وزش باد ادامه دارد و در دامنه‌های زاگرس واقع در غرب و شمال غرب نیز در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

طی امروز و فردا دریای خزر مواج خواهد بود. روز جمعه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش خفیف و پراکنده روی می‌دهد.

شنبه و یکشنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری مستقر و در نوار شمالی کشور روند افزایش نسبی دما حاکم می‌شود. آسمان تهران امروز صاف همراه با وزش باد موقتی پیش‌بینی شده است. بیشینه دمای پایتخت امروز 27 درجه بالای صفر خواهد بود.

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: پنجشنبه 1401/07/21

زمان پایان: جمعه 1401/07/22

نوع مخاطره: بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی

منطقه اثر:

پنجشنبه 1401/07/21: اردبیل، گیلان، مازندران، شمال آذربایجان شرقی.

جمعه 1401/07/22: شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی.

اثر مخاطره: احتمال صاعقه، احتمال آب‌گرفتگی به‌شکل محدود و محلی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها.

توصیه: اجتناب از سفرهای غیرضروری، پرهیز از اتراق اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در سفرهای جاده‌ای به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی.

تسنیم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید