هنگام خرید هواساز توجه به چه نکاتی لازم است؟

هنگام خرید هواساز توجه به چه نکاتی لازم است؟

هواساز یکی از انواع تجهیزات تاسیسات به شمار می‌رود که می‌تواند برای تنظیم دما و رطوبت، عمل فیلتراسیون، کنترل توزیع و حرکت هوا به کار آید. در خرید هواساز توجه به برخی از نکات و فاکتورها به منظور دریافت محصول با کیفیت بالا ضروری است و حالا قصد داریم مطلبی را با مضمون راهنمای خرید هواساز ارائه دهیم.
– مدل و نوع هواساز در نظر گرفته شود
از آنجا که دستگاه‌‌‌های هواساز مدل‌‌‌های مختلفی داشته و در انواع گوناگونی تولید می‌شوند (اعم از یک منطقه ای، چند منطقه ای، عمودی، افقی و …) لذا افراد می‌توانند با توجه به شرایط، نیاز پروژه و البته سایز و جایگاه، مکان نصب، نسبت به سفارش ساخت و خرید این دستگاه اقدام نمایند.
– هواساز مجهز به فیلترهای مناسب باشد
به علت اینکه هواساز در مکان‌‌‌های مختلفی نظیر سالن‌‌‌های سخنرانی، آمفی تئاترها، سینماها، سالن‌‌‌های ورزشی، بیمارستان‌ها یا … مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین نوع فیلترهایی که در این دستگاه‌ها به کار می‌روند، به نسبت محل نصب و همچنین کاربردهای دستگاه، می‌تواند در انواع فیلترهای پلیتد، اولپا، هپا و … متغیر باشد.
– هواساز با موتور دور متغیر یا دور ثابت
موتورهای دور متغیر (اینورتر) با وجود هزینه‌‌‌های بیشتری که باید بابت خریدشان می‌پردازیم، به سبب صرفه جویی در مصرف برق و انرژی، دستگاه‌‌‌های به صرفه تری نسبت به هواسازهای با موتور معمولی محسوب می‌شوند. در کنار این مورد، دستگاه‌‌‌های اینورتردار نسبت به موتورهای دور ثابت، با صدای آرام تری کار می‌کنند.
اما نکته مهمی‌که در تعیین قدرت موتور هواساز باید به آن توجه ویژه نمود، عبارت است از انتخاب موتور با قدرت مناسب جهت تامین افت فشار حجم هوای مورد نیاز از تمامی‌کانال‌ها و دریچه‌‌‌های هوای تعبیه شده تا انتهای مسیر کانال ها.
– تامین سرمایش و گرمایش با کویل سرد و گرم در هواسازها
کویل هواساز به دو روش می‌تواند به سیستم‌‌‌های تولید کننده گرما و یا سرما متصل شود (منظور از سیستم‌‌‌های تولید کننده گرما و سرما در واقع منابع سازنده گرمایش و سرمایش مانند چیلر آبی، چیلر هوایی، سیستم VRF و سیستم GHP و… است)؛ در روش ساده اتصال، آب موجود در دستگاه به واسطه این سیستم‌‌‌های تولید کننده گرما یا سرما، سرد و یا گرم شده و سپس به سمت کویل هواساز فرستاده می‌شود. در روش دیگر که آن را روش اتصال dx می‌گویند، مبرد سیالی که در درون دستگاه‌‌‌های تولید کننده گرما و سرما قرار دارند، یکسره و به شکلی مستقیم به کویل سرمایش این هواسازها اتصال می‌یابند.
– باید ظرفیت و میزان هوادهی هواساز به طور دقیق معین شود
اندازه گیری ظرفیت هوادهی هواسازها معمولا بر اساس متر مکعب بر ساعت محاسبه می‌شود و در نتیجه باید این ظرفیت را به صورت حقیقی در نظر داشته باشید و انتخاب شما در خرید هواساز به نحوی باشد که ظرفیت اصلی آن به طور واقعی مشخص شود؛ بنابراین در خرید انواع هواساز، چه صنعتی و چه خانگی، باید به حجم هوادهی به صورت دقیق توجه نمایید. البته لازم است بدانید که سازندگان و فروشندگان هواساز گاهی گنجایش و ظرفیت هوادهی هواسازها را به میزان بیشتر از ظرفیت واقعی آن‌ها نشان می‌دهند تا در برآورد قیمت و همچنین فروش آن به متقاضیان روند ساده تری طی شده و در واقع فروش آن‌ها بیشتر شود.
به همین دلیل است که استفاده از نظرات کارشناسی مشاوران در این حوزه برای خرید هواسازی که ظرفیت هوادهی آن به صورت دقیق محاسبه شده، از جمله راهنمایی‌‌‌های خرید هواساز محسوب می‌شود. ضمنا قابل ذکر است که

خرید از منبع معتبر، می‌تواند تجربه خرید مطلوب و با اطمینان خاطری را از آن شما کند. وب سایت تخصصی دماتجهیز، مرجعی شناخته شده و معتبر در زمینه فروش انواع تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است و با سال‌ها تجربه، خرید هواساز اصل و اورجینال و با گارانتی معتبر را برایتان فراهم می‌سازد.

سخن آخر
شما عزیزان با مراجعه به وب سایت دماتجهیز میتوانید درخواست سفارش ساخت انواع هواساز را بصورت اینترنتی، با امکان ساخت سریع، 18 ماه گارانتی طلایی، 10 سال خدمات پس از فروش، تضمین بهترین قیمت، تضمین اصالت و گارانتی کالا، و استفاده از شرایط فروش اقساطی ثبت نمائید.
خریداران می‌توانند به راحتی بدون داشتن ضامن و دسته چک، از امکان خرید اقساطی کلیه کالاهای ارائه شده در سایت استفاده نمایند. در دماتجهیز برای خرید محصولات مورد نیازتان، نیازی به ارائه گواهی کسر از حقوق و یا چک کارمندی ندارید، اگر نتیجه اعتبار سنجی شما مثبت باشد، می‌توانید کالای خود را به صورت اقساط خریداری نمایید.
اگر سوالی دارید؟ به صفحه فروش اقساطی دماتجهیز مراجعه نمایید و پاسخ تمام سوالات خود را بیابید.