همه فعالان رسانه معاف از پرداخت مالیات هستند

    کد خبر :814141

مدیرعامل خانه مطبوعات کشور گفت: همه فعالان رسانه معاف از پرداخت مالیات هستند و مسئولان مربوطه به خصوص معاونت سیاسی استانداری باید در این خصوص حمایت لازم را داشته باشند.

مازیار هوشمند در نشست اعضای خانه مطبوعات کشور و مازندران با حسین حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران که در فرمانداری چالوس برگزار شد، با بیان اینکه خانه مطبوعات کشور یکی از بزرگترین تشکل های جامع صنفی کشور است، اظهار کرد: ببشترین ماموریت خانه مطبوعات، نظارت بر رسانه های محلی و دفاع از حقوق آنان است.

وی افزود: یکی از وظایف اصلی این خانه، تقویت و بسط رسانه های محلی با دستگاههای اجرایی است.

مدیرعامل خانه مطبوعات کشور، آموزش خبرنگاران را یکی از اولویت اصلی خانه مطبوعات برشمرد و گفت: ارتقای سطح کیفی خبرنگاران در حوزه کاری رسانه ها بسیار دارای اهمیت است و از دستگاه‌های متولی از جمله اداره کل ارشاد انتظار می رود در این خصوص همکاری داشته باشد.

هوشمند از رسانه ها به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه یاد کرد و افزود: رسانه ها موجب توسعه شهرستان، استان و کشور خواهند شد، بنابراین نیاز است به آموزش ورود جدی‌تری صورت گیرد.

وی با اشاره وضعیت مناسب استان مازندران در حوزه رسانه، خاطرنشان کرد: بعد از استان تهران، مازندران جزء پنج استان برتر کشور به لحاظ تعداد رسانه است و باید گفت این استان بیشترین تعداد فعال رسانه ای را دارد.

مدیرعامل خانه مطبوعات کشور با بیان اینکه این خانه در مازندران بزرگترین تعداد تشکل های صنفی کشور است، تاکید کرد: لازمه مدیریت این است که از ظرفیت های فرهنگی گردشگری استفاده شود.

هوشمند با بیان اینکه همه فعالان رسانه معاف از پرداخت مالیات هستند، ابراز کرد: مسئولان مربوطه بخصوص معاونت سیاسی استانداری باید در این خصوص حمایت لازم را داشته باشند.

وی متذکر شد: رسانه ها در انتخابات پیش رو رکن اصلی دای کار هستند که می توانند ورود پیدا کنند و باعث مشارکت بزرگی شوند.

چاپ رایگان کتاب خبرنگاران در حوزه رسانه توسط خانه مطبوعات

در ادامه ساسان شیخی رئیس خانه مطبوعات کشور با اشاره به برگزاری آموزش خبرنگاران در تمامی شهرستانهای کشور، گفت: هرخبرنگاری که در حوزه رسانه کتابی داشته باشد، این خانه به صورت رایگان به چاپ می رساند.

وی افزود: قرار شد مشکل بیمه خبرنگاران با مشارکت و حمایت خانه مطبوعات کشور برطرف شود.

منبع: ایسنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید