هشدار پلیس را درباره معاملات ارز فردایی جدی بگیرید

    کد خبر :918158
هشدار پلیس درباره معاملات ارز فردایی

در پی اطلاعیه مهم پلیس امنیت اقتصادی کشور درباره ممنوعیت هرگونه معامله فردایی طلا و ارز در فضاهای حقیقی و مجازی، اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با نصب پلاکاردهایی در بخش‌های مختلف بازار، بر ممنوعیت معاملات فردایی تأکید کرد.

در پلاکاردهای نصب شده در بازار؛ اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران هشدار داده است که هرگونه معاملات فردایی و کاغذی طلا و سکه در فضای مجازی با عناوین مختلف (کانال، گروه، اتاق تلگرام و واتساپ، پیج اینستاگرام و …) ممنوع بوده و درصورت مشاهده، برخورد قانونی توسط مراجع ذی‌صلاح صورت خواهد گرفت.

سردار غلامرضا رضائیان‌ رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور این اقدام اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران را “همراهی و اقدامی سازنده و مؤثر” در برخورد با تخلفات در حوزه بازار طلا و ارز توصیف و از آن تقدیر کرد.

هشدار پلیس درباره معاملات ارز فردایی2

سردار رضائیان با تاکید بر قاطعیت و جدیت پلیس امنیت اقتصادی کشور برای برخورد و مقابله با هرگونه تخلف احتمالی در بازار طلا و ارز؛ به سودجویان هشدار داد که از اخلال در بازار از طریق معاملات غیرقانونی و غیررسمی ازجمله فردایی دست بردارند.

به گزارش برنا، شب گذشته، پلیس امنیت اقتصادی کشور، در اطلاعیه مهمی، با ممنوع اعلام کردن فعالیت در سایت‌ها و کانال‌های قیمت‌دهی و انجام هرگونه معامله به صورت فردایی و غیررسمی در فضای مجازی، تأکید کرد که فقط معاملاتی مجاز و قانونی است که در واحدهای صنفی قانونی و رسمی و با رعایت قوانین و مقررات پولشویی و مالیاتی انجام شود و هر فرد خریدار سکه و طلا باید از حساب خود به حساب متعلق به واحد صنفی مجاز واریز وجه کند.

پلیس امنیت اقتصادی همچنین از رصد و پایش هرگونه معاملات غیررسمی و غیرشفاف در بازار ارز در فضای حقیقی و فضای مجازی و برخورد جدی و قاطع با متخلفین خبر داد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید