هشدار مدیریت بحران نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها در استان تهران

    کد خبر :961679
هشدار مدیریت بحران سیل مسیل‌تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار نارنجی بارش باران در تمام نقاط استان به ویژه شهرهای شمالی و شرقی خبر داد و گفت: احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

حامد یزدی مهر، صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار نارنجی بارش باران و وقوع رعد و برق در شهرهای شمالی و شرقی استان تهران خبر داد.

یزدی مهر با اشاره به اینکه طبق گزارش هواشناسی در نقاط سردسیر رگبار برف، در گردنه‌ها و جاده های مواصلاتی کوهستانی کولاک برف و وزش باد شدید لحظه‌ای پیش بینی شده است گفت: بر این اساس به مردم نسبت به آب گرفتگی معابر، ایجاد رواناب هشدار می‌دهیم که با توجه به شرایط و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها از این نقاط فاصله گرفته و تمهیدات لازم را بیاندیشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال تخریب و خسارت به محصولات کشاورزی نیز هشدار داد و عنوان داشت: به همه کشاورزان توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد خسارت ناشی از وقوع مخاطرات مذکور را در دستور کار داشته باشند.

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه در زمان بارندگی افزایش رواناب در شهرها مشکلاتی را برای شهروندان به وجود می‌آورد که اختلال در رفت و آمد در زمان بارندگی و آب گرفتگی واحدهای مسکونی و تجاری از جمله آنها است بیان داشت: در زمان شدت بارندگی نیز با تبدیل خیابان‌ها به مسیر عبور آب، عملاً خسارت‌های زیادی به شهر و شهروندان وارد می‌شود و در این خصوص به مردم شهرهای شمالی و شرقی استان تهران توصیه می‌شود تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید