هشدار برنامه جهانی غذا به فاجعه انسانی در غزه

    کد خبر :1033735
برنامه جهانی غذا
برنامه جهانی غذا هشدار داد که نوار غزه با قحطی گسترده روبه‌رو است و تمام ساکنان این منطقه به کمک‌های غذایی نیاز فوری دارند.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، سندی مک‌کین، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا اعلام کرد، غیرنظامیان در غزه با احتمال مرگ از گرسنگی با نزدیک شدن زمستان و ازدحام جمعیت در پناهگاه‌های غیر امن مواجه می‌شوند. غزه با کمبود شدید مواد غذایی و آب روبه‌رو است و کمک‌هایی که از طریق مرزها وارد این منطقه می‌شود، بسیار اندک است. تنها امید نجات ساکنان غزه ایجاد گذرگاه امن دیگری برای ورود کمک‌های بشردوستانه به ویژه مواد غذایی ضروری، است.

 وی گفت: مواد غذایی که وارد غزه شده‌است، تنها هفت درصد از نیاز روزانه ساکنان را برطرف می‌کند. کمبود سوخت مانع ورود کمک‌های غذایی به ساکنان غزه می‌شود. کامیون‌هایی که سه‌شنبه گذشته از مصر وارد غزه شد هنوز محموله خود را به دلیل کمبود سوخت به دست غیرنظامیان نرسانده‌اند.

از سوی دیگر عبیر عطیفه، سخنگوی منطقه‌ای برنامه جهانی غذا در خاورمیانه گفت: مردم غزه حتی نمی‌توانند به یک وعده غذایی در روز دست یابند و تنها غذاهای کنسرو شده به دست آنها می‌رسد. دستیابی به نان نیز بسیار دشوار شده‌است. اگر فورا سوخت و کمک‌های غذایی فراهم نشود، غزه با خطر گرسنگی شدید روبه‌رو خواهد شد. ۲.۲ میلیون نفر یعنی تقریبا تمام ساکنان غزه به کمک‌های غذایی نیاز دارند.

همچنین سازمان کمک رسانی آکسفام اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از گرسنگی به عنوان سلاحی در جنگ غزه استفاده می‌کند. یک میلیون نفر به جنوب غزه کوچ کرده‌اند که برق و آب ندارند و غذای اندکی به دست آنها می‌رسد. ساکنان غزه در معرض مجازات جمعی قرار دارند.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر یعنی از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی نوار غزه را محاصره کرده و مانع ورود غذا، دارو و سوخت به این منطقه می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید