هشدار برف و باران در 10 استان کشور

    کد خبر :961560
هواشناسی
سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب کشور تشدید می شود که مخاطراتی از نوع بارش باران و برف، وزش باد شدید موقتی، در نواحی گرمسیر رعدوبرق، در دامنه، ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش در پی دارد.

 به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناس هواشناسی گفت:سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران و برف، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق در غرب و جنوب غرب کشور هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

کبری رفیعی گفت: سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب کشور تشدید می شود که مخاطراتی از نوع بارش باران و برف، وزش باد شدید موقتی، در نواحی گرمسیر رعدوبرق، در دامنه، ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش در پی دارد.

به گفته کارشناس هواشناسی،  این شرایط از پنجشنبه اول دی تا حداقل شنبه سوم دی ماه ادامه خواهد داشت.

 او می‌گوید: تمرکز بارش ها برای روز پنجشنبه در استان های ایلام و خوزستان، برای روز جمعه  خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، نیمه شمالی و غربی فارس و برای روز شنبه ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، جنوب همدان و جنوب کرمانشاه پیش بینی شده است.

بر اساس این هشدار سامانه پیش رو اثرات مخاطره ای آمیزی نظیر آبگرفتگی معابر عمومی، بارش سنگین برف بویژه در نواحی سردسیر و گذرگاه‌های کوهستانی، کولاک، مسدود شدن محورهای مواصلاتی در روستاهای سردسیر، پدیده صاعقه در نقاط گرمسیر، خسارت به زیر ساخت‌ها به ویژه قطعی برق در روستاهای صعب العبور، اختلال در سفرهای بین شهری، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، خسارت به صنعت کشاورزی، تاخیر و احتمال لغو پرواز، افزایش مصرف حامل‌های انرژی و افت فشار گاز در پی دارد.

کارشناس هواشناسی توصیه کرده است برای کاهش اثرات مخاطره آمیز شرایط جوی پیش رو نسبت به پاک‌سازی و لایروبی شبکه کانال‌ها و آب راه‌ها اقدام شود و از سفرهای برون شهری پرهیز شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید