هشدار اتمی بایدن به پوتین: این کار را نکن، این کار را نکن…

    کد خبر :940929
هشدار اتمی بایدن به پوتین

رئیس‌جمهور آمریکا به همتای روس خود درباره هرگونه استفاده از سلاح اتمی یا شیمیایی در اوکراین هشدار داد.

در حالی که حمایت‌های همه جانبه تسلیحاتی غرب از اوکراین و فشارهای آنها علیه روسیه ادامه دارد، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا درباره تبعات استفاده ادعایی مسکو از سلاح اتمی و شیمیایی هشدار داد.

برنامه ۶۰ دقیقه شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» مصاحبه‌ای با جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا ترتیب داده و نظر او را درباره برخی موضوعات داخلی و سیاست خارجی جویا شده است.

قرار است مصاحبه این برنامه تلویزیونی یکشنبه شب به وقت واشنگتن (بامداد دوشنبه به وقت تهران) به صورت کامل پخش شود.

شبکه سی‌بی‌اس نیوز بخش‌هایی از این مصاحبه را که درباره جنگ اوکراین و همینطور بحث‌های اخیر در آمریکا در خصوص احتمال اعتصاص سراسری کارگران بخش ریلی در این کشورر بود، منتشر کرده است.

خبرنگار این شبکه آمریکایی در بخشی از این مصاحبه از جو بایدن سوال کرد: «در حالی که اوکراین در میدان جنگ موفق می‌شود، ولادیمیر پوتین دارد خجالت زده شده و به گوشه‌ای رانده می‌شود و من با تعجب به خودم می‌گویم، آقای رئیس‌جمهور! شما به او (پوتین) چه می‌گویید اگر وی در حال بررسی استفاده از سلاح‌های شیمیایی یا تسلیحات تاکتیکی اتمی باشد؟»

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال و خطاب به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه گفت: «این کار را نکن، این کار را نکن، این کار را نکن. . شما چهره جنگ را تغییر خواهید داد چیزی که از زمان جنگ جهانی دوم سابقه نداشته است».

خبرنگار برنامه ۶۰ دقیقه شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» از رئیس‌جمهور آمریکا درباره عواقب استفاده ادعایی رئیس‌جمهور روسیه از سلاح شیمیایی و اتمی در اوکراین سوال کرد.

جو بایدن در پاسخ به این سوال گفت: «شما فکر می‌کنید که اگر من دقیقا می‌دانستم که (عواقب) چه خواهد بود، به شما می‌گفتم؟ البته که عواقب خواهد بود (اما) من قرار نیست به شما درباره اش حرف بزنم».

رئیس‌جمهور آمریکا با اتهام زنی به مقام‌های روسیه و هشدار به جایگاه این کشور در جهان با لحنی تند گفت: «آنها منفورتر از چیزی در جهان تبدیل خواهند شد که تاکنون بوده‌اند و بسته به اینکه آنها چه می‌کنند، تعیین می‌کند که پاسخ (آمریکا به روسیه) چه خواهد بود».

طبق روایت برنامه ۶۰ دقیقه شبکه سی‌بی‌اس نیوز، این رسانه آمریکایی از بایدن درباره وضعیت اقتصادی این کشور و انتخابات میان دوره ای کنگره هم سوالاتی مطرح کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این مصاحبه ضمن تمجید از عملکرد دولت خودش، به توافق اخیر با وزارت کار با آنها بعد از مذاکرات فشرده ۲۰ ساعته اخیر برای اعتصاب نکردن آنها اشاره کرد.

او گفت: «ما تجارت و کار را با هم ادغام کردیم…کاری که ما انجام دادیم این بود که فقط گفتیم، “ببین، بیایید نگاهی بیندازیم.” بیایید نگاهی به آنچه در حال رخ دادن است بیاندازیم.’ شما توافق خوبیدارید که در حال حاصل شدن است”، درآمد آنها طی پنج سال آینده ۲۴ درصد افزایش خواهد یافت».

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «فکر کردن به راه جایگزین ممکن نبود. اگر واقعا (کارگران و فعالان حوزه ریلی در آمریکا) اعتصاب می‌کردند، زنجیره‌های تأمین در کشور به شدت متوقف می‌شد. ما شاهد یک بحران اقتصادی واقعی بودیم».

تعریف و تمجید رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا از عملکرد دولت این کشور در شرایطی انجام شده که مشکلات اقتصادی در این کشور به ویژه بالا رفتن بهای انرژی صدا بسیاری را درآورده و مخالفان جمهوری‌خواه بایدن هم به شدت در حال تاختن به رکورد اقتصادی دولت او هستند.

منبع: فارس

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید