هزینه‌های سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات

    کد خبر :1051247
هزینه‌های سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت نرخ‌های سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات را اعلام کرد.

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ضمن اعلام نرخ‌های سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، حدود ۴۰۴ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند که بیانگر افزایش ۵۳ درصدی اعزام‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

حمیدرضا محمدی درباره اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، حدود ۴۰۴ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین اعزام زائران در آبان ماه بوده و در این ماه حدود ۷۰ هزار نفر به عتبات مشرف شده‌اند؛ در دی ماه به دلیل سرمای هوا و برگزاری امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان، میزان ثبت‌ نام مقداری کاهش یافت با این حال در ماه بهمن به دلیل مصادف بودن با ماه‌های رجب و شعبان، شاهد افزایش مجدد ثبت نام و اعزام زائران هستیم.

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در دهه نخست بهمن ماه، ۴۰ هزار نفر برای تشرف به عتبات عالیات ثبت‌ نام کرده‌اند که این رقم نسبت به ماه گذشته افزایش ۱۸ درصدی داشته است.

وی درباره هزینه سفر به عتبات عالیات نیز، گفت: هزینه سفر زمینی به عتبات از مبداء تهران، از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان متغیر است که علت تفاوت قیمت‌ها به کیفیت اتوبوس‌ها و هتل‌ها در عراق مربوط می‌شود. هزینه سفر هوایی به عتبات نیز از ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

به گفته معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، هزینه‌های مذکور برای یک هفته سفر به عتبات است.

وی افزود: در ماه‌ شعبان و یک هفته منتهی به این ماه، به دلیل اعمال زیارتی ویژه‌ای که وجود دارد، استقبال زیادی برای سفر به عتبات می‌شود و نه تنها از ایران بلکه مردم عراق و کشورهای همسایه عراق نیز عازم عتبات می‌شوند بنابراین معمولاً هزینه‌ها اندکی افزایش می یابد.

تسنیم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید