هایپرکار تسلا با سرعتی جنون‌آمیز

  • خودرو
  • شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۵:۴۷
    کد خبر :887484
هایپرکار تسلا با سرعتی جنون‌آمیز

فرانتس فون هولزهاوزن، طراح ارشد تسلا، در پادکستی یک به‌روزرسانی‌ را که مدت‌ها پیش از آن انتظار می‌رفت در مورد هایپرکار رودستر این خودروساز برقی ارائه کرد.

به گفته فون هولزهاوزن، این شرکت با تب و تاب در حال کار بر روی این وسیله نقلیه است که یک ماشین پرنده هیجان‌انگیز خواهد بود.

او در این خصوص گفت: «ما در حال کار بر روی رودستر هستیم. کاش سریع‌تر کار می‌کردیم، اما می‌خواستم این را هم بگویم که در این مدتی که آن را توسعه می‌دهیم، چیزهای زیادی یاد گرفته‌ایم. همه آن تجربیات، می‌دانید، راه خود را به یک رودستر بسیار بهتر از آنچه که ما بلافاصله پس از عرضه آن ارائه کرده بودیم باز خواهند کرد. هیچ محصولی نمی‌تواند به اندازه کافی سریع از طرف ما برای عموم عرضه شود، اما مطمئن باشید که ما به شدت روی آن کار می‌کنیم.»

به گفته او، هایپرکار مورد انتظار نسخه به‌مراتب بهبود یافته‌تری از پیشرانه جدید سه موتوره تسلا خواهد داشت که سال گذشته در مدل‌های S و X به روز شده تسلا عرضه شد.

فون هولزهاوزن گفت: «این یک ماشین پرنده شگفت‌انگیز و هیجان‌انگیز با بسته اسپیس‌ایکس خواهد بود.»

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اعلام کرده بود که این خودروساز قصد دارد یک «بسته اسپیس‌ایکس» را به رودستر اضافه کند، اما طراح اکنون این برنامه‌ها را تایید کرده است.

«بسته» به رانشگرهای موشک هوای سرد در اطراف وسیله نقلیه اشاره دارد که هدف آنها افزایش عملکرد است. به گفته ماسک، این فناوری به رودستر این امکان را می‌دهد که سرعتش در ۱.۱ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و حتی به آن اجازه می‌دهد تا پرواز کند! هرچند کوتاه. این خودرو همچنین با یک بار شارژ مسافتی نزدیک به ۱۰۰۰ کیلومتر خواهد داشت.

به گزارش همشهری آنلاین، با این حال، نسل جدید رودستر یکی از برنامه‌های با تاخیر تسلا است. اولین بار در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد و قرار بود در سال ۲۰۲۰ به بازار بیاید. این خودروساز بیش از یک بار برنامه را به تعویق انداخته و در عین حال ماسک همواره تاکید داشته است که رودستر برای تسلا اولویت ندارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید