نیکی هیلی: حتی یک دلار نباید به پاکستان کمک کرد

    کد خبر :439383

نماینده پیشین ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد با متهم کردن دولت اسلام آباد به همکاری نکردن در آنچه که وی مبارزه با تروریسم می خواند، گفت که واشنگتن نباید حتی یک دلار دیگر به پاکستان کمک کند.

به گزارش بازتاب، تارنمای خبری «نیوز» پاکستان روز دوشنبه اعلام کرد:به رغم تاکید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد نقش حیاتی پاکستان در تحقق صلح افغانستان در نامه اخیر وی به «عمران خان» نخست وزیر پاکستان، نماینده پیشین واشنگتن در سازمان ملل متحد، بار دیگر ادعاهای خود را علیه اسلام آباد تکرار کرد.

بر اساس این خبر، نیکی هیلی با انتقاد از کمک های آمریکا به پاکستان گفته است: نیازی به کمک ایالات متحده به کشورهایی که به دولت واشنگتن آسیب می رسانند، نیست و لازم است که این اقدامات متوقف شود.

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد آمریکا بیش از یک میلیارد دلار به پاکستان داده است ولی دولت این کشور، همچنان به تروریست ها کمک کرده و آنها را پناه می دهد.

وی تاکید کرده است که دولت واشنگتن نباید حتی یک دلار دیگر به پاکستان کمک کند تا دولت اسلام آباد در رفتارهای خود تجدید نظر کرده و آن را اصلاح کند.

این سخنان در حالی بیان می شود که دوشنبه هفته گذشته، دونالد ترامپ پیش از آغاز سفر «زلمای خلیلی زاد» نماینده ویژه خود در امور صلح افغانستان به پاکستان، با ارسال نامه ای به «عمران خان» نخست وزیر پاکستان، از دولت این کشور خواسته بود تا در صلح افغانستان به واشنگتن کمک کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید