جدیدترین اخبار
8 اسفند 1399 ساعت 12:00 برگزیده کد خبر :788389
برای چاپ کلیک کنید

نیوزویک؛ جو بایدن به ایران پاداش داد/ اورشلیم پست؛ اسرائیل آماده مقابله با ایران است/ کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ؛ نفت‌کش آدریان سنبل تنش ایران و آمریکا بود/ رویترز؛ صبر آمریکا بی پایان نیست، ایران از فرصت استفاده کند

ایران 2 نیوزویک؛ جو بایدن به ایران پاداش داد/ اورشلیم پست؛ اسرائیل آماده مقابله با ایران است/ کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ؛ نفت‌کش آدریان سنبل تنش ایران و آمریکا بود/ رویترز؛ صبر آمریکا بی پایان نیست، ایران از فرصت استفاده کند

رسانه«بازتاب» در ادامه ارایه تحلیل‌ها کارشناسی از تحولات بین‌الملل؛ در رویه‌ای جدید در نظر دارد تا به‌صورت روزانه جدیدترین اخبار و رویدادهای مرتبط با ایران در رسانه‌های معتبر خارجی را تحت عنوان «بازتاب ایران» منتشر نماید.

مطلب زیر سومین شماره از «بازتاب ایران» است:

در 24 ساعت گذشته رسانه‌های معتبر خارجی در مورد ایران و مسائل مرتبط با آن به موضوعاتی چون مذاکرات ایران و آمریکا، تنش‌های ایران و اسرائیل، سرنوشت نفت‌کش آدریان دریا1، برنامه هسته‌ای ایران، موضوعات قابل‌تأملی که در ادامه به جزئیات بیشتری از آن‌ها اشاره‌شده است.

«بازتاب» سعادت شریفی پور – رسانه‌های معتبر خارجی در ساعات گذشته از تحولات و رویدادهای مرتبط با ایران غافل نبوده و مطالب قابل‌تأملی را پیرامون مسائل مرتبط با ایران به رشته تحریر درآوردند مثل هفته‌نامه نیوزویک، روزنامه اورشلیم پست، کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ، خبرگزاری رویترز که با تأکید بر موضوعاتی چون مذاکرات ایران و آمریکا، تنش‌های ایران و اسرائیل، سرنوشت نفت‌کش آدریان دریا1، برنامه هسته‌ای ایران، نوشتند.

در ادامه به‌اختصار به اهم مطالبی که در 24 ساعت گذشته در مورد ایران در رسانه‌های معتبر خارجی منتشرشده است، اشاره می‌کنیم.

نیوزویک؛ جو بایدن به ایران پاداش داد

تغییر سیاست ایالات‌متحده در قبال جمهوری اسلامی ایران در آمریکا موافقان و مخالفانی دارد. رسانه‌های غربی مخصوصاً آمریکایی این روزها به‌طور منظم در حال تولید محتوا درباره مسئله هسته‌ای ایران و مذاکرات احتمالی دو کشور در آینده هستند.

ازجمله رسانه‌هایی که به این گزارش پرداخته است هفته‌نامه نیوزویک است.

هفته‌نامه نیوزویک در مطلبی با تیتر « مذاکره علیه خود درباره ایران» در تحلیل رفتار سیاست خارجی کنونی ایالات‌متحده و ایران این‌طور نوشت:

نیروهای نیابتی ایران در عراق به پایگاه‌های نظامی آمریکا حمله کردند. پیمانکار آمریکایی را کشتند، بازرسی‌ها را قطع کردند و تهدید به تولید سلاح هسته‌ای کردند.

در پاسخ دولت بایدن: تغییر سیاست تحریمی ایالات‌متحده و اجازه ورود دیپلمات‌های ایرانی به آمریکا را به ایران پاداش داد.

merlin 133367903 df588056 cea8 452d 8274 6afeb1867c84 jumbo نیوزویک؛ جو بایدن به ایران پاداش داد/ اورشلیم پست؛ اسرائیل آماده مقابله با ایران است/ کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ؛ نفت‌کش آدریان سنبل تنش ایران و آمریکا بود/ رویترز؛ صبر آمریکا بی پایان نیست، ایران از فرصت استفاده کند

این رسانه این‌طور نتیجه می‌گیرد که دولت بایدن اگر به دنبال متوقف کردن این روند است باید سیاست فشار حداکثری ترامپ را زنده نگهدارد.

اورشلیم پست؛ اسرائیل آماده مقابله با ایران است

کاهش تعهدات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران که در قالب برجام پذیرفته بود. در کنار احتمال بازگشت ایالات‌متحده به برجام صهیونیست‌ها را سردرگم کرده است. اظهارنظرهای مسئولان اسرائیلی درباره ایران و برنامه هسته‌ای در کانون توجه رسانه‌ها قرار دارد.

ازجمله رسانه‌هایی که به این مسئله پرداخته است روزنامه اورشلیم پست است.

روزنامه اورشلیم پست در مطلبی با تیتر « ارتش اسرائیلی آمادگی مقابله با دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را دارد» درباره پرونده هسته‌ای ایران نوشته است.

بنی گانتز در مراسم فارغ‌التحصیلی افسران جدید ارتش اسرائیل بیان کرد. ارتش اسرائیل در حال آماده شدن است. تا در صورت لزوم برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران اقدام عملیاتی انجام دهد.

وی لزوم همکاری با متحدان اسرائیل در این موضوع را گوشزد کرده است.

3125503236 نیوزویک؛ جو بایدن به ایران پاداش داد/ اورشلیم پست؛ اسرائیل آماده مقابله با ایران است/ کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ؛ نفت‌کش آدریان سنبل تنش ایران و آمریکا بود/ رویترز؛ صبر آمریکا بی پایان نیست، ایران از فرصت استفاده کند

این رسانه این‌طور نتیجه می‌گیرد که با توجه به نظر گانتز که معتقد است هرگونه توافقی بین ایران و قدرت‌های جهانی مسیر پیش

برد برنامه هسته‌ای را برای ایران فراهم می‌کند. و با استناد به گفته‌های روز قبل گابی اشکنازی مدعی است باید به مقابله با ایران اندیشید.

کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ؛ نفت‌کش آدریان سنبل تنش ایران و آمریکا بود

نفت‌کش آدریان دریا 1 در سال 2019 در آب‌های جبل‌الطارق توقیف شد. این نفت‌کش به اتهام نادیده گرفتن تحریم نفتی دولت سوریه توقیف شد.

ازجمله رسانه‌هایی که به این موضوع پرداخته است کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ است.

کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ در مطلبی با تیتر « نفت‌کشی که سنبل تنش ایران و آمریکا بود به‌آرامی از بین رفت» درباره سرنوشت این نفت‌کش این‌طور نوشته است.

نفت‌کش ایرانی که به اتهام نادیده گرفتن تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه دولت بشار اسد سعی داشت 2میلیون بشکه نفت به سوریه منتقل کند. در آب‌های جبل‌الطارق متوقف شد.

دادگاه عالی جبل‌الطارق تلاش ایالات‌متحده برای جلوگیری از آزادسازی نفت‌کش را رد کرد.

8015a603 430d 4888 8c9d نیوزویک؛ جو بایدن به ایران پاداش داد/ اورشلیم پست؛ اسرائیل آماده مقابله با ایران است/ کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ؛ نفت‌کش آدریان سنبل تنش ایران و آمریکا بود/ رویترز؛ صبر آمریکا بی پایان نیست، ایران از فرصت استفاده کند

این رسانه نتیجه می‌گیرد که  نفت‌کش ایرانی پس از آزادی در اوایل سپتامبر به نزدیک سواحل سوریه رفته است. نفت آن به‌وسیله شناورهای کوچک‌تر به سوریه منتقل‌شده است. اکنون پس از 17 ماه در حال گذشتن از کانال سوئز است.

رویترز؛ صبر آمریکا بی پایان نیست، ایران از فرصت استفاده کند

بازگشت ایالات‌متحده به برجام و لغو تحریم‌های ایران یک مسئله پیچیده را به وجود آورده است. برخی معتقد هستند ایران باید به تعهدات برجامی خود برگردد. برخی دیگر معتقد هستند ایالات‌متحده باید با لغو تحریم‌ها قدم اول را بردارد.

ازجمله رسانه‌هایی که به این گزارش پرداخته است خبرگزاری رویترز است.

خبرگزاری رویترز در مطلبی با تیتر « پاسخ مطالعه شده آمریکا و متحدانش به تحریکات ایران» درباره مسئله توافق هسته‌ای نوشته است:

در یک هفته گذشته که واشنگتن برای گفتگو با تهران در مورد احیای توافق هسته‌ای 2015اعلام آمادگی کرده است.

ایران نظارت‌های بین‌المللی را قطع کرده است، تهدید به افزایش سطح غنی‌سازی کرده است و گروه‌های مرتبط با ایران به شکل مشکوکی دو بار به پایگاه‌های سربازان آمریکایی در عراق حمله موشکی کرده‌اند.

379a28df b0de 42f5 aa43 739459b2e9b6 نیوزویک؛ جو بایدن به ایران پاداش داد/ اورشلیم پست؛ اسرائیل آماده مقابله با ایران است/ کانال بی‌ان‌ان بلومبرگ؛ نفت‌کش آدریان سنبل تنش ایران و آمریکا بود/ رویترز؛ صبر آمریکا بی پایان نیست، ایران از فرصت استفاده کند

این خبرگزاری این‌طور نتیجه می‌گیرد که آمریکا و متحدان اروپایی آن آلمان، انگلیس و فرانسه مطالعه شده عمل می‌کنند. ایران باید از فرصت پدید آمده توسط ایالات‌متحده استفاده کند. صبر آمریکا نامحدود نیست.

Ad

روی خط خبر

 • زالی: با این شکل کرونا قابل کنترل نخواهد بود
 • حکم روزه در شرایط کرونایی از نظر رهبر انقلاب
 • 14 آوریل؛ زمان نشست بعدی برجام
 • کرونا چه زمانی تمام می شود؟
 • سازمان سنجش: برگزاری کلیه آزمون های بین المللی لغو شد
 • دریافتی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی افزایش یافت
 • شرط مدرک تحصیلی و سن کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر کرد؟
 • تراکنش در پایا بدون کد ملی برگشت می‌خورد
 • سازمان هواپیمایی: با شرکت هواپیمایی قشم ایر برخورد می‌کنیم
 • احتکار۶ تن روغن خوراکی در بازار تهران
 • وزیر راه: امکان پیگیری حقوقی قراردادهای بوئینگ
 • ایرفون جدید Nokia Lite Earbuds معرفی شد
 • MSI و رونمایی دو لپ تاپ باریک و پریمیومی
 • روحانی: ویروس انگلیسی از عراق وارد شد/در مبارزه با کرونا یکصدا باشیم
 • ۷ صیاد ایرانی که در کمور گیر افتاده بودند، آزاد شدند
 • نرخ ارز در ۲۱ فروردین ۱۴۰۰/ نرخ خرید دلار ۲۴ هزار و ۴۰ تومان
 • بیت‌کوین از نرخ ۶۰ هزار دلار عبور کرد
 • سردار جلالی: 7 استان ایران، هسته‌ای شده‌اند
 • نرخ دلار در صرافی بانک ها
 • سخنگوی وزارت خارجه ایران به CNN: نیازی به مذاکراه مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست
 • اعلام مهلت ثبت تقاضای وام شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد
 • معاون وزیر اقتصاد: تا آخر اردیبهشت همه بانک‌ها کارت اعتباری سهام عدالت صادر می‌کنند
 • مسجد جمکران ۲ هفته تعطیل شد
 • نحوه فعالیت بانک‌های دولتی و نیمه دولتی اعلام شد
 • فریدون شهبازیان دچار سانحه‌ شد/ امروز جراحی می‌شوم
 • ایندیانا جونز ۵ بازیگر جدیدش را شناخت
 • صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان امروز
 • مذاکرات وین؛ نقطه عطف تاریخ
 • قیمت جهانی طلا افت کرد اما به رشد هفتگی دست یافت
 • قیمت نفت خام افت کرد
 • Ad