نگرانی ناتو از خروج بایدن از رقابت‌های انتخاباتی آمریکا

    کد خبر :1077168
ناتو بایدن رقابت‌های انتخاباتی آمریکا

متحدان واشنگتن در ناتو نگرانند که خروج بایدن از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تعیین یک کاندیدای دیگر به جای او از سوی حزب دموکرات می‌تواند به کاهش ثبات در کشورهای غربی منجر شود.

این رویه احتمالا به چین و روسیه اجازه می‌دهد تا سیستم دموکراتیک آمریکا را ضعیف جلوه دهند و فرصت‌هایی برای گسترش تبلیغات توسط کشورهایی که دشمن غرب هستند و همچنین برای اختلاف نظر بین متحدان غربی ایجاد کنند.

روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه در مقاله‌ای نوشت که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پس از حضور ضعیف در اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، کارزار انتخاباتی خود را متوقف کند و اجازه دهد یک کاندیدای جدید دموکرات جای او را بگیرد.

به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، در همین حال، بایدن و کمپین او اعتراف کردند که رئیس جمهور ایالات متحده در مناظره آتلانتا حضور خوبی نداشته، اما آنها به مردم اطمینان دادند که به حضور بایدن پایان نخواهند داد.

واضح است که این نگرانی‌ها مربوط به این نیست که آیا بایدن برای تصمیم گیری مناسب است یا نه. کشورهای عضو ناتو نگران این نیستند که او سیاست‌های خطرناکی را اجرا کند یا اقدامات چشمگیری را در سطح بین المللی انجام دهد.

دیدگاه رایج در میان متحدان آمریکا این است که بایدن مرد معقولی است که اطراف خود را با افراد عاقل احاطه کرده و هر اتفاقی بیفتد، آنها به تصمیم گیری‌های منطقی و معقول ادامه خواهند داد.

دیپلمات‌های اروپایی نگرانند که حذف یک نامزد در آستانه انتخابات می تواند کل روند را تضعیف کند. این امر می‌تواند به دشمنانی مانند چین و روسیه اجازه دهد تا به سیستم دموکراتیک ایالات متحده حمله کنند و این سیستم را در مقایسه با حکومت‌های خود که در آن افراد قدرتمند قدرت را تحت کنترل دارند، ضعیف جلوه دهد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است نوامبر ۲۰۲۴ برگزار شود.

به گزارش ایسنا، رقبای اصلی این انتخابات بایدن و ترامپ هستند و دو بعدی مناظره بین این دو، ۱۰ سپتامبر است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید