نگاهی به فیلم هالیوودی «کافر»؛ تلاش برای توجیه ترور سردار سلیمانی

    کد خبر :763780
نگاهی به فیلم هالیوودی «کافر»؛ تلاش برای توجیه ترور سردار سلیمانی

هالیوود در سالگرد شهادت سردار سلیمانی با ساخت فیلم «کافر» سعی در تطهیر چهره تروریست‌های آمریکایی نمود و کار را نیز به یک ایرانی‌الاصل آمریکایی سپرد؛آمریکا مانند همیشه مهره‌های خائن را در خط مقدم فرهنگی گماشته است و در مورد پروژه دستگیری و آزادی خبرنگار جاسوس جیسون رضائیان به یک دروغ بزرگ متوسل شده است!

خلاصه فیلم

«داگ راولینز» روزنامه‌نگار مسیحی آمریکایی برای نشستی درباره گفت‌وگوی ادیان به مصر می‌رود و در این سفر توسط سپاه قدس ربوده و به ایران آورده شده و بسیار شکنجه می‌شود و در پایان یک گروه مسیحی زیرزمینی، او را نجات می‌دهند!

عوامل فیلم

جیمز کاویزل در نقش داگ راولینز، کلودیا کاروان در نقش همسر راولینز، هال اوسان در نقش فرمانده سپاه قدس(رمزی)، بازیگر ایرانی الاصل، بیژن دانشمند، در نقش قاضی دادگاه و رئیس‌قوه قضائیه و نور طاهر در نقش مینا که در فیلم «سنگسار ثریا میم» نیز حضور داشت. کارگردان فیلم هالیوودی کافر، سیروس نورسته، سابقه ساخت فیلم «سنگسار ثریا میم» را نیز در کارنامه خود دارد؛ «سی آی ای» سرمایه‌گذاری خاصی روی این فیلم انجام داده است.

اتهام تکفیر

در فیلم «کافر» در سکانس ربودن داگ راولینز از مصر، دوربین در حالت لانگ شات است، ماشین‌های سپاه قدس و پرچمی که تکان می‌خورد بازنمای فیلم‌هایی است که از داعش منتشر شده است.

مصائب مسیح و کلیشه برعکس

داگ راولینز که جیمز کاویزل نقش آن را برعهده‌دارد تا پایان فیلم شکنجه‌هایی را متحمل می‌شود که یادآور فیلم «مصائب مسیح» است و رفرنس مهم کار خود بازیگر و نمایش حلول دوباره از مسیح در جسم داگ راولینز است. در فیلم مصائب مسیح شاهد تفکر ضد صهیونیستی مل گیبسون و با بازی جیمز کاویزل در نقش مسیح بودیم، حالا هالیوود با کلیشه برعکس سعی دارد ورق را به سمت ایوانجلیست‌های مسیحی یهودی برگرداند و اینجا جای یهود را با جمهوری اسلامی تغییر داده تا تفکرات ضد بشری خود را با مظلوم‌نمایی در قالب یک فیلم جای دهند.

 

واکنش به شهادت سردار سلیمانی

در هر کشوری، خیانت به وطن بدترین اقدام است و مردم آمریکا نیز سیروس نورسته را بخاطر خیانت به کشورش ایران، قبول نخواهند کرد، او فردی است که برای سالگرد شهادت سردار ملی کشورش فیلمی خیانت‌بار و توهین‌آمیز ساخت تا چهره تروریست ارتش آمریکا را تطهیر کند، این در حالی است که در خود هالیوود، مایکل مور و رابرت دنیرو با این عمل جنایت بار مخالفت کرده و آن را محکوم نمودند.

مسیحیان در ایران

رهبر معظم انقلاب فرمودند: «مسیحیان ایران از انقلاب و جنگ سربلند بیرون آمدند» شهید وارطان آبراهامیان اولین شهید اقلیت‌ در جریان انقلاب اسلامی ایران است، شهیدی که به دست منافقین در سال 1358 در درگیری مستقیم با منافقین به شهادت رسید و جزو شهدای 17000 ترور منافقین است، برخی خانواده‌های ارامنه دو شهید را تقدیم انقلاب کردند، خانواده موسسیان، دو شهید به نام‌های ادموند و هایقان موسسیان تقدیم انقلاب کرده‌اند. سپاه قدس در نبرد با نیروهای تکفیری پیش قدم بود و در شهرهایی مثل بیجی عراق که مسیحی هستند با کمک مستشاری ایران آزاد شدند و مردم مسیحی بیجی فرزندان فاطمه را فرستاده مریم مقدس می‌خواندند. اکنون در آستانه سالگرد ترور سردار سپهبد شهید سلیمانی، فیلم توهین آمیز «کافر» توسط هالیوود اکران می‌شود، در سکانس پایانی فیلم، داگ راولینز در هنگام فرار، نارنجکی به سمت رمزی فرمانده عملیات پرتاب می‌کند و او را به قتل می‌رساند و با نگاه محبت‌آمیزی شکنجه‌گر خود را می‌بخشد و برای او دعا می‌کند؛ این سکانس اوج استیصال آمریکاست، چون سردار سلیمانی حتی به گفته دشمنانش فرماندهی قابل احترام و کاریزماتیک بود.

تطهیر ترور سردار شهید سلیمانی

با نزدیک شدن به سالگرد شهادت سردار سلیمانی، هالیوود سعی دارد ضمن تطهیر چهره تروریست ارتش آمریکا، از سپاه پاسداران چهره‌ای غیر واقعی بسازد؛ داعش ساخته دست دولت تروریست آمریکا است و در سال 2016 بسیاری از سران آمریکا با صراحت به ساخت و تشکیل داعش توسط دولت آمریکا اعتراف نمودند و حالا با وجود این اعترافات، نورسته پس از گذشت یک سال از شهادت سردار، اقدام به ساخت یک فیلم موهن‌زده، و جای قاتل و مقتول و شکنجه‌گر و شکنجه شده را تغییر می‌دهد تا به مقصود خود برسد؛ این ایران نبود که رسوایی ابوغریب و گوانتانامو را به بار آورد بلکه سربازان تروریست آمریکا این جنایات را مرتکب شده‌اند و هیچ بعید نیست فیلم بعدی این مزدوران در این مورد باشد.

تروریست کیست؟

فیلم «کافر» سعی دارد جمهوری اسلامی را نماد داعش و حتی خطرناک‌تر از داعش معرفی کند و این جفای بزرگی است، ایرانی که خود در صحنه مبارزه با داعش بوده و در دفاع از مظلوم کوتاهی نکرده و برای نجات حتی ایزدی‌ها نیز به مبارزه رفته است و اکنون هالیوود طبق معمول سعی دارد واقعیت را با فیلم خود تحریف کند و شیطان را فرشته جلوه دهد.پس از تروریست خواندن سپاه پاسداران هالیوود سعی بر این داشت تا این عمل ترامپ را توجیه کند، در صورتی که یک نیروی نظامی رسمی کشور را قانوناً نمی‌توان تروریست خواند و یک عمل غیر قانونی است.

فیلم کافر اثری شعار زده

«کافر» یک فیلم ضعیف و شعارزده است؛ طراحی لباس‌اشتباهات فاحشی دارد؛ لباس روحانیون به درستی طراحی نشده و سپاه قدس را مانند نیروهای ابتدای انقلاب نمایش می‌دهد و از رشد فزاینده سپاه از روی عمد یا جهل غفلت می‌کند. آمریکایی‌ها سال‌ها برای ترور سردار شهید سلیمانی برنامه‌ریزی و طراحی کرده‌اند، تا ضربه‌ای به قدرت سپاه بزنند ولی سردار سلیمانی تربیت شده مکتب امام خمینی(ره) بود و هزاران تن از این درخت تنومند جوانه خواهند زد.

ساختن حماسه از یک شکست جاسوسی

«جیسون رضائیان»، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست که سال‌ها درباره روابط ایران و آمریکا نوشته بود، خود حالا به بخشی از داستان تبدیل شده است. او مهره ارزشمندی برای کاخ سفید بود که تیرماه سال 93 به اتهام جاسوسی در ایران دستگیر شد و 18 ماه بعد، در دی‌ماه سال 94 یک پای مبادله تاریخی ایران و آمریکا شد.

فیلم «کافر»، سعی دارد شکست جاسوسی آمریکا را تبدیل به یک حماسه تاریخی کند و دستگیری جیسون رضائیان را بخاطر مسائل مذهبی و مخالفت وی و مقاومت بیان می‌کند و شکست آمریکا و پرداخت بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران در جریان تبادل جیسون رضائیان را کتمان و یک دروغ بزرگ را جایگزین واقعیت می‌کنند و همکاری گروه‌های زیرزمینی مسیحی در ایران را جایگزین تبادل کرده؛ سریال «گاندو» توانست واقعیت‌هایی درباره شخصیت و جاسوسی‌های جیسون رضائیان بیان کند که نورسته تلاش می‌کند در فیلم «کافر» شکست جاسوسی را تبدیل به حماسه مردمی علیه ایران جلوه دهد، درحالی که ایران در این معادله به پول‌های بلوکه شده و آزادی21 تاجر زندانی شده در آمریکا رسید.

منبع: کیهان

 

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید