نکات مهم در انتخاب پارتیشن شیشه ای اکسیدال

    کد خبر :937633

پارتیشن شیشه ای یکی از بهترین ابزارها جهت تقسیم بندی و بهینه سازی فضای داخلی منزل و اداره می‌باشد. استفاده از پارتیشن شیشه ای در محیط های اداری باعث می‌شود تا حریم شخصی کارکنان مجموعه حفظ شود و همچنین با یکدیگر تعامل بهتری داشته باشند.

انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای دارای انواع مختلفی می‌باشند که باید با توجه به مکان قرارگیری، نیاز پروژه، ارتفاع سقف و… بهترین نوع آن انتخاب و نصب شود. از انواع پارتیشن شیشه ای اکسیدال میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

♦ پارتیشن شیشه ای تک جداره

♦ پارتیشن شیشه ای دو جداره

♦ پارتیشن شیشه ای فریم لس

♦ پارتیشن شیشه ای فریم دار

♦ پارتیشن شیشه ای رنگی و مات

♦ پارتیشن شیشه ای منزل

♦ پارتیشن شیشه ای اکسیدال

تفاوت پارتیشن های اداری

تفاوت پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره

پارتیشن های تک جداره و دو جداره با یکدیگر تفاوت هایی دارند که ما در ادامه به بررسی کامل این تفاوت ها می‌پردازیم.

عایق بودن در برابر صوت

به علت خاصیت ذاتی که در شیشه وجود دارد و سطح فوق العاده صیقلی شیشه، استفاده از پارتیشن شیشه ای در حالت کلی  باعث انعکاس صوت میشود و عبور صوت را تا حد زیادی کنترل میکند اما میزان کنترل صوت در پارتیشن تک جداره و دوجداره مقداری متفاوت می‌باشد.

در پارتیشن های شیشه ای تک جداره که داری سیستم فریم بندی و نوارهای درزگیر کاملی هستند و درب ها داخل فریم و چهار چوب قرار میگیرند میتوان عدد 50 تا 60 درصد عایق صوت را درنظر گرفت.

پارتیشن های دوجداره به لحاظ عایق صوتی نسبت با پارتیشن تک جداره توانایی بیشتری دارد و در یک جمع بندی میتوان گفت که به لحاظ کلی پارتیشن های دو جداره عمدتا بین 10 الی 20 درصد صوت را بیشتر کنترل میکنند و نمیتوان برای آنها توانایی 100 درصدی کنترل صوت را فرض کرد.

قیمت

مسائل اقتصادی نیز یکی از عواملی است که باید در این دو سیستم مورد بررسی قرار بگیرد و تفاوت قیمت 30 الی 40 درصدی پارتیشن دوجداره نسبت به تک جداره میتواند مشخص کند که با توجه به هزینه ای که در پروژه صورت میگیرد چه انتخاب بهتری میتوانیم داشته باشیم.

ابعاد

پارتیشن های دو جداره عمدتا ضخامت 8 تا 10 سانتی متر فضا را اشغال میکنند. و برای فضاهای که تقسیم بندی های زیادی و متراژ پایینی دارند عمدتا مناسب نیستند و باعث شلوغ شدن فضا و کاهش حجم فضا می‌شود. در حالی که پارتیشن های تک جداره با ضخامت 2 و نیم سانتی متری به خوبی در هر فضایی نصب و اجرا می‌شوند و می‌توان گفت انتخاب بسیار خوبی برای فضاهای اداری با کاربری های مختلف می‌باشند و برای انواع فضاها مناسب هستند.

محدود کردن دید

یکی از قابلیت هایی که در پارتیشن های دو جداره وجود دارد امکان نصب پرده کرکره ای بین دو جداره شیشه می‌باشد و شما میتوانید در زمان های مختلف دید را محدود کنید و یا کاملا فضا را باز بگذارید اما در پارتیشن های تک جداره با نصب ویندو فیلم و برچسب های دکوراتیو، دید به صورت دائمی محدود می‌شود و قابلیت کنترل و محدود کردن دید را نمی‌توان ایجاد کرد.

تفاوت پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار

یکی از مهم ترین مسائلی که باید هنگام انتخاب پارتیشن شیشه ای اداری به آن توجه کرد فریم لس و یا فریم دار بودن آنها می‌باشد زیرا هر یک مزایا و معایبی دارند و باید با توجه به فضای محل کار یا منزل خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

در پارتیشن اداری فریم لس شیشه ها تنها به سقف و زمین متصل می‌شوند و هیچ فریم و قابی دور شیشه ها قرار نمیگیرد، به همین دلیل باعث زیبایی و انتقال نور بیشتر در محیط شده و با هر دکوراسیون و طراحی داخلی هماهنگ می‌شود. اما در پارتیشن شیشه ای فریم دار شیشه ها علاوه بر اتصال به سقف و زمین توسط پروفیل ها به یک دیگر نیز متصل می‌شوند، در این حالت به علت وجود فریم پارتیشن شیشه ای مقاوم تر می‌شود اما فضای بیشتری را اشغال میکند.

در حالت کلی پارتیشن های فریم لس و فریم دار از نظر کیفیتی در یک رده قرار می گیرند و نمی توان هیچ یک از مدل ها را نسبت به دیگری بهتر و کارآمد تر دانست اما به دلیل وجود فریم های عمودی بین شیشه ها پارتیشن های فریم دار جهت نصب در دفاتر بزرگ تر با فضای کافی مناسب هستند و پارتیشن های فریم لس بیشتر مناسب اجرا در فضاهای محدود و کوچک می‌باشند.

تفاوت پارتیشن شیشه ای تمام قد و open office

امکان نصب تمامی پارتیشن ها به صورت تمام قد وopen office  وجود دارد؛ جهت افزایش ایمنی و استحکام پارتیشن ها در هر پروژه، باید با توجه به ارتفاع و زیر سازی سقف بهترین و مناسب ترین نوع پارتیشن شیشه ای انتخاب و نصب شود.

برای فضاهایی که ارتفاع سقف بین 2 متر و 50 سانتی متر تا 3 متر و 20 سانتی متر باشد می‌توان از پارتیشن های تمام قد استفاده نمود اما برای مکان هایی با ارتفاع بیشتر، جهت نصب پارتیشن های تمام قد باید ستون و نگهدارنده های تقویتی در نظر گرفته شود تا استحکام و ایمنی مورد نیاز فراهم شود.

از پارتیشن های open office نیز می‌توان برای تمامی ارتفاع ها به ویژه فضاهایی با ارتفاع بالای 3 متر استفاده نمود، پارتیشن های OPEN OFFICE این امکان رو فراهم می‌آورد که شما پارتیشن اداری را به صورت خود ایستا در نظر بگیرید و آن را به سقف متصل نکنید. در این سیستم، پارتیشن و اتصالات آن به گونه ای هستند که ایستایی لازم رو دارد و اصطلاحا خود ایستا هستند و میتوانند ارتفاعی بین 1 و 70 تا 2 متر و 30 رو داشته باشند. پارتیشن های خود ایستا از المان های قوی تری تشکیل شدن و در بین دهانه ها و فضاهای مختلف قرار می‌گیرند و با توجه به ارتفاع مورد نیاز کارفرما طراحی و نصب می‌شوند و نیاز جداسازی فضا را بدون هرگونه اتصال به سقف و به راحتی برطرف می‌نمایند.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب بیان شده هر کدام از پارتیشن های شیشه ای مزایا و معایبی دارند و نمی توان هیچ یک از مدل ها را نسبت به دیگری بهتر و کارآمد تر دانست. شما میتوانید با توجه به کارایی مورد نیاز خود یکی از پارتیشن ها را انتخاب نمایید. همچنین میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت سازه های شیشه ای با کارشناسان شرکت اکسیدال تماس بگیرید.

کابین دوش شیشه ای

همانطور که گفتیم امکان تقسیم بندی فضای داخلی منزل (مانند جداسازی سالن غذا خوری از آشپزخانه) نیز توسط پارتیشن شیشه ای وجود دارد، استفاده از پارتیشن ها در منزل علاوه بر زیبایی باعث نظم بخشیدن به منزل شده و دید افراد را نیز محدود نمی‌کند.

امروزه در منازل، ویلا ها و هتل های مدرن جهت استفاده بهینه از فضا و زیبایی محیط علاوه بر تقسیم بندی فضای داخلی منزل، فضای داخل حمام و سرویس های مستر را نیز می‌توان تقسیم بندی کرد که این تقسیم بندی توسط کابین دوش شیشه ای انجام میگیرد. کابین دوش شیشه ای اکسیدال دارای انواع مختلفی مانند ریلی، لولایی، فریم لس، فریم دار، بدون درب و… می‌باشد که با توجه به فضای حمام شما طراحی و نصب می‌شوند. در حمام های کوچک که فضای کافی جهت نصب کابین دوش وجود ندارد از دیوایدرهای شیشه ای جهت تقسیم بندی استفاده می‌شود زیرا دیوایدرها تنها به صورت یک شیشه ثابت و بدون درب نصب می‌شود و فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند اما به خوبی فضا را تقسیم بندی کرده و مانع از خیس شدن سایر قسمت های سرویس بهداشتی و حمام می‌شود.

چرا اکسیدال؟

شرکت اکسیدال با بیش از یک دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید سازه های شیشه ای مدرن شامل نرده شیشه ای، درب شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، پله شیشه ای و… آماده ارائه خدمات به معماران و کارفرمایان محترم می‌باشد. جهت مشاهده پروژه ها و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اکسیدال https://oxidal.ir/ مراجعه کنید یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

021-77030013

021-77030014

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید