نکات بسیار مهم در استفاده از بطری‌های آب

    کد خبر :967204

بطری های پلاستیکی امروزه در زندگی ما نقش بسیار زیادی دارند، اما بطری های پلاستیکی دارای رازهایی هستند که دانستن آنها به سلامتی شما کمک خواهد کرد.

1-از بطری های پلاستیکی بیش از یکبار استفاده نکنید

شما نباید از بطری های پلاستیکی بیش از یک بار مصرف کنید زیرا می توانند مواد شیمیایی و خطرناکی را در سری دوم منتشر سازند. بطری های پلاستیکی تنها یکبار قابلیت استفاده کردن دارند و بیش از یکبار مضر خواهد بود. این بدین دلیل است هنگامی که شما از بطری های پلاستیکی بیش از یکبار استفاده کنید با قرار گرفتن بطری در مقابل خورشید پلاستیک شروع به انتشار مواد سمی می کند که در نهایت به آب منتقل می شوند.

بطری پلاستیکی
عدد خطرناکی که روی بطری پلاستیکی حک شده است

همچنین بطری هایی که عدد 3 و 7 روی ان ها درج شده است نیز بسیار مضر هستند و بعد از یکبار استفاده ممکن است مواد سمی تولید کنند. اگر شما به مدت طولانی از این ظروف استفاده کنید. اگر بدن شما به مدت طولانی در ارتباط با این نوع ظرف باشد، می تواند بیماری های خطرناکی را ایجاد کند.

اگر می خواهید بطری هایتان پر کنید و از آنها استفاده کنید، می توانید از بطری هایی عدد 2 و 4 روی انها درج شده اند استفاده کنید که از پلی اتیلن ساخته شده اند.

علاوه بر این، بطری های ساخته شده با پلی پروپیلن نیز توصیه می شوند. این ها با علامت “5” که روی آنها درج شده است و حروف PP مشخص می شوند که این نوع ظرف نسبتا امن هستند.

2-حین استفاده از بطری پلاستیکی مراقب باکتری ها باشید

بطری های پلاستیک می توانند یک لانه و مقر واقعی باکتری ها باشند. در واقع، سطح میکروارگانیسم ها در این بطری ها اغلب بیش از مقادیری است که برای سلامت ما مفید هستند.

شرایط مناسب و مطلوب رشد و پرورش باکتری هارا در بطری آب با لمس بطری با دست های آلوده فراهم می شوند و شما را دچار مشکلات بهداشتی خواهند نمود. راه حل مناسب برای دور کردن باکتری ها از بطری شستشوی آن با آب گرم و صابون، سرکه یا ضدعفونی کننده ها می باشد.

بطور کلی بیشترین خطر بهداشتی که با استفاده مجدد بطری های پلاستکی ممکن است برای شما اتفاق بیوفتد، مشکل میکروبیولوژیکی است.

با این حال، شستن بطری تضمینی برای پاکسازی آن نیست. همچنین بنابر تحقیقات مختلف، بیشترین مقدار باکتری در دهانه ی بطری است و زمانیکه مستقیما از دهان با بطری ارتباط برقرار می کنید، تمام این باکتری ها وارد بدن شما می شوند. بنابراین بهترین راه استفاده از نی می باشد که باکتری ها هم وارد دهان نمی شوند.

3-به جایی که آب از بطری پلاستیکی خارج می شود دقت کنید

بسیاری از شرکت ها در هنگام انتشار بطری ها آب، بیان می کنند که آب بطری متعلق به یک کوه است که در میان آن جامعه بسیار معروف است و مردم برای خرید آنها بیشتر مشتاق می شوند. با این حال، بطری های آب معدنی که خریداری می کنیم، اغلب با آب هایی که ما شاهد رنگ و مزه آن در خانه هایمان هستیم مشابه هستند و هیچ فرقی ندارند.

پس این مورد نیز بسیار مهم است و شرکت ها باید منبع آب مورد نیاز خود را معرفی کنند.

4- مراقب نوشیدنی هایی که از مشتقات آب داخل بطری پلاستیکی هستند

علاوه بر این، شرکت هایی که کارشان تولید بطری های آب است، همچنین می توانند محصولات تولید شده از آب را تولید و روانه بازار کنند که در تهیه آن نوعی طعم کننده به آن اضافه می شود.

هدف نهایی انها با این محصولات جذب جوانان و ورزشکاران است؛ به همین دلیل آنها بطری های آب با طعم های مختلفی را تولید و عرضه بازار می کنند و همچنین آنها ادعا می کنند که این نوشیدنی ها کاملا سالم است.

بنابراین باید مراقب باشیم تا بدنمان آسیب نبیند و مشکلات جبران ناپذیر برایمان اتفاق نیوفتند. برای جلوگیری از این محصول ابتدا قبل از نوشیدن محصول از برند و شرکت تولید کننده آن مطمئن شوید و سپس بنوشید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید