نوسازی ملک بهتر است یا بازسازی؟

    کد خبر :1058562

اخیرا تبلیغی از بازسازی یک آپارتمان در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. در این ویدیو فردی که متخصص بازسازی ملک بود از سود یک میلیاردی آپارتمان پس از بازسازی خبر داد.

به گفته این فرد متخصص در بازسازی، بازسازی یک آپارتمان 100 متری که برای بازسازی هر متری مربع آن 6 میلیون تومان نیاز است، مجموعا 600 میلیون تومان آب می‌خورد و واحدی که 7 میلیارد و 600 میلیون تومان ارزش اولیه آن بوده، ارزش آن بعد بازسازی یک ماهه و هزینه 600 میلیون تومانی به 9 میلیارد و 200 تومان می‌رسد.

برخی در واکنش به این ادعا نوشتند که تنها اثری که بر ملک دارد، بالارفتن سرعت پسند مشتری است و بازسازی بیشتر از یک ماه طول می‌کشد. برخی هم نوشتند، با 600 میلیون هزینه بازسازی و فروش آن با ارزش یک میلیارد تومان بالاتر، تنها 400 میلیون تومان سود داشته است.

با نزدیک شدن به فصل اجاره‌ها و افزایش جابه‌جایی، برخی موجران اقدام به بازسازی ملک خود می‌کنند که این امر موجب افزایش تقاضا و البته رهن و اجاره آن ملک نیز خواهد شد.

داوود بیگی‌نژاد، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در این رابطه می‌گوید: «هر ملکی که پس از مدتی قدیمی محسوب می‌شود، قطعا پس از بازسازی برای آن ارزش افزوده ایجاد می‌شود و در تمام دنیا مرسوم است. از این پس با توجه به روند ساخت‌وساز و قدمت ملک‌های موجود و عدم توجیه در نوسازی آنها، بازسازی ملک می‌تواند کار جدیدی باشد که هم ‍‌اکنون نیز در حال انجام است.»

او ادامه می‌دهد: «اما اینکه چه میزان سود پس از بازسازی به آن تعلق می‌گیرد بستگی به قیمت و منطقه دارد؛ امکان دارد این بازسازی در منطقه‌ای از تهران ماکسیمم 50 تا 100 میلیون تومان سود داشته باشد و در جای دیگر از تهران، این مبلغ بسیار متفاوت باشد؛ بنابراین بستگی به مکان و متراژ و نوع متریال در بازسازی دارد.»

بررسی‌ها نشان می‌دهد، آپارتمان 48 متری و 20 سال ساخت و بازسازی شده در بریانک، 3 میلیارد و 300 میلیون تومان و آپارتمانی 95 متری و 25 سال ساخت در نارمک، 20 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

به گزارش اکوایران، در ازگل، واحدی 75 متری و 16 سال ساخت، 7 میلیارد و 600 میلیون تومان و در شهران شمالی، واحدی 83 متری و 17 سال ساخت، 5 میلیارد و 250 میلیون تومان به فروش می‎‌رسد.

بازسازی ملک

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید