نهمین محموله واکسن روسی به ایران ارسال شد

    کد خبر :817828
نهمین محموله واکسن روسی به ایران ارسال شد

نهمین محموله واکسن روسی اسپوتنیک وی با حجم ۱۰۰ هزار دوز به کشور ارسال شد.

نهمین محموله واکسن روسی اسپوتنیک وی با حجم ۱۰۰ هزار دوز امروز از طریق شرکت هواپیمایی ماهان به ایران ارسال شد. با احتساب این محموله، تعداد واکسن های تحویلی از روسیه به ایران به مرز یک میلیون دوز نزدیک شده است.

ایران و روسیه، علاوه بر قرارداد ۲ میلیون دوزی واکسن اسپوتنیک‌وی که بهمن‌ماه پارسال میان دو طرف امضا شد، اواخر فروردین نیز قرارداد ۶۰ میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون کامل ۳۰ میلیون نفر را امضا و نهایی کردند که براساس آن قرار است طی سال جاری به ایران ارسال شود.

همزمان با ارسال محموله‌های واکسن، طرح تولید مشترک واکسن اسپوتنیک‌وی در ایران وارد مرحله اجرایی شده و تاکنون ۲ شرکت ایرانی سلول‌های تولید واکسن را با موفقیت کشت کرده‌اند و به‌زودی تولید مشترک آغاز خواهد شد.

واکسن روسی اسپوتنیک وی در ۶۴ کشور جهان ثبت شده است که جمعیت کلی آنها ۳ میلیارد نفر برآورد می‌شود. بیش از ۳۰ کشور در حال حاضر واکسیناسیون گسترده را با این واکسن آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، محققان موسسه سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه و مؤسسه تحقیقات همه‌گیرشناسی و میکروبیولوژی گامالیا، ۳۰ فروردین اعلام کردند یافته‌های جدید از مطالعه واکسن روسی «اسپوتنیک وی» روی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر نشان می‌دهد که اثربخشی این واکسن کرونا ۹۷.۶ درصد است.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید