نماینده مجلس: دولت ادارات را نیمه تعطیل کند/ ضعیف شدن کرونا در نقاط گرمسیری منتفی است

    کد خبر :696305

یک نماینده مجلس گفت: اگر ادارات و بانک‌ها باز باشد، مردم به دلیل شرایط اقتصادی و مشکلاتی که دارند، در خانه نخواهند ماند.

جواد کاظم نسب الباجی نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون درخصوص اقدامات انجام شده در این استان در زمینه‌ مقابله با ویروس کرونا، گفت: در حال حاضر برخی اقدامات و تمهیدات ضروری مانند آنچه که در سراسر کشور انجام شده، صورت گرفته است، اما خوشبختانه هنوز میزان شیوع بیماری در استان به شدت شهرهای دیگر نیست اما چند بیمارستان قرنطینه شده‌اند و همچنین تجهیزات و امکانات برای شرایط ضروری آماده شده است.

وی ادامه داد: همچنین همه عزیزان کادر پزشکی استان در حال کار و تلاش هستند تا به خوبی خدمات رسانی صورت گرفته و موارد مثبتی که تاکنون تایید شده‌اند نیز درمان شوند.

نماینده مردم اهواز در ادامه درخصوص هجوم برخی مسافران به مناطق جنوبی کشور، اظهار داشت: این اخبار درست نیست و پزشکان در روزهای اخیر این سخنان که ویروس کرونا در نقاط گرمسیری و آب و هوای گرم ضعیف‌تر است را منتفی دانسته‌اند. لذا حضور این افراد و سفر به استان‌های گرمسیری تنها موجب اتلاف وقت خود آن‌ها و اسباب دردسر و زحمت سایر استان‌ها می‌شود بهترین کار این است که مردم در منازل خود بمانند و از رفت و آمدهای غیرضروری پرهیز کنند. به عقیده‌ من منزل افراد امن‌ترین مکان در این فضا و برای این شرایط است.

کاظم نسب الباجی همچنین درخصوص «عادی» اعلام شدن وضعیت از سوی دولت و بازگشت ساعت کار ادارات به شرایط معمول، اظهار داشت: حرف من با مسئولان این است که اگر واقعا می‌دانند که این ویروس مرگبار و شیوع آن رو به گسترش است، همچنین واکسن آن هنوز تولید نشده است، عادی اعلام کردن شرایط اشتباه بوده و موجب خسارت های جبران ناپذیر می‌شود.

وی ادامه داد: اینکه همزمان ادارات و بانک‌ها را باز نگه داریم و افراد را به محل کار بیاوریم یا مجبور کنیم که سر کار بروند و همزمان به مردم بگوییم که در خانه‌ها بمانند، طبیعتاً مردم بر اساس فشار اقتصادی تورم موجود و مشکلات که دارند مجبور هستند که به دنبال کارهای روزمره خود بروند، همچنین دولت باید درخصوص استان هایی که وضعیت نگران کننده و حادی دارند برنامه ریزی کرده و تمهیدات لازم را متناسب با میزان شیوع و خطر این ویروس در هر استان بیاندیشد.

نماینده اهواز ادامه داد: اکنون کارکنان دستگاه‌های اداری و اجرایی به دلیل باز بودن ادارات سرکار می‌آیند و این می‌تواند زمینه‌ساز آلوده شدن آنها به ویروس کرونا باشد که در زمان بازگشت به خانه می‌تواند زمینه بیماری سایر اعضای خانواده را فراهم کند.

وی افزود: در این شرایط خطرناک و بحرانی لازم است دولت ادارات را نیمه تعطیل و با ساعت کاری کم و یا افرادی را به صورت کشیک بگذارد تا از رشد بیشتر ویروس جلوگیری شود.

به گزارش ایلنا ،کاظم نسب الباجی همچنین درخصوص رفت و آمدهای نوروزی مردم، گفت: مردم ما از فرهنگ اجتماعی بالایی برخوردارند و صله رحم را بسیار ارج م‌ نهند، در نتیجه احتمال دارد که در برخی شرایط این ویروس را نادیده بگیرند. تقاضای ما از مردم به ویژه جنوبی‌های عزیز که این روزها در مزارع در حال کار و تلاش هستند، این است که برای مدتی از رفت و آمدها و مهمانی‌ها پرهیز کنند و در منازل خود بمانند، حتی تا نکات بهداشتی را به یکدیگر یادآوری کرده و تذکر دهند.

وی همچنین اظهار داشت: لازم است مردم به صدا و سیما و رسانه های رسمی توجه کنند تا از آخرین توصیه‌های پزشکان و مدیران دست اندرکار در این حوزه اطلاع یابند، حتی توصیه می‌شود در صورت امکان خریدهای روزانه را هم از طریق غیرحضوری انجام دهند و از خروج غیر ضروری از منزل اکیدا بپرهیزند.

نماینده مردم اهوار در پایان ابراز امیدواری کرد تا با برنامه و تلاش مسئولان و همچنین رعایت توصیه و نکات ایمنی و بهداشتی از سوی مردم شاهد کاهش شیوع و نابودی این ویروس باشیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید