نماز جمعه این هفته در 700 نقطه کشور اقامه می‌شود

    کد خبر :727208

حجت‌الاسلام علی نوری عصر چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی افزود: بیش از ۱۴۰ نقطه قرمز در کشور وجود دارد که اقامه نماز جمعه در این مناطق ممنوع است و در چند نقطه نیز با اعلام نظر معتمدان محلی امکان اقامه این فریضه الهی در حال حاضر وجود ندارد.

وی ادامه داد: تشکیل قرارگاه‌های ملی، استانی و شهرستانی، رویکرد اصلی شورای سیاستگذاری کشور است که در این راستا تقویت ارتباط نماینده ولی فقیه در مراکز استان‌ها با ائمه جماعات محلات در دستور کار قرار دارد.

حجت‌الاسلام نوری استقرار ائمه جمعه در مناطق محل خدمت را ضروری عنوان کرد و گفت: ارتقای کمی و کیفی جایگاه نماز جمعه به عنوان قرارگاه‌های فرهنگی باید جدی گرفته شود.

معاون سازماندهی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: ارتباط این شورا با ائمه جمعه به صورت ماهانه دنبال می‌شود به طوری که در زمان شیوع ویروس کرونا نیز نشست‌ها با ائمه جمعه کشور و نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش ایرنا؛حجت‌الاسلام نوری اظهار داشت: هم اکنون نماز جمعه در ۹۰۰ نقطه سراسر کشور اقامه می‌شود که باید از این ظرفیت ارزشمند بیش از پیش در راستای تقویت وحدت و اتحاد ملی استفاده شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز نماز جمعه را یادگار امام راحل و از برکات انقلاب اسلامی دانست و گفت: اقامه این فریضه الهی محور اتحاد ملت و خار چشم دشمنان نظام اسلامی است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی افزود: دشمنان به دنبال سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی مشکلات کشور برای ایجاد ناامیدی و نافرمانی مدنی هستند و ائمه جمعه با اطلاع رسانی به مردم در نمازهای جمعه نقش مهمی در توجیه مردم و آگاهی درست از اقدامات کشور برای رفع مشکلات، تقویت نشاط و امیدآفرینی دارند.

وی اظهار داشت: رسالت خطیر تریبون نمازجمعه اصلاح رویکردها و سالم سازی فضای معنوی جامعه است که در حوزه پرورش فکری و ذاتی افراد و لایه‌های جمعیتی باید از ظرفیت‌های آن به شایستگی بهره برد.

امام جمعه اراک بیان کرد: اقامه نماز جمعه به عنوان تریبون عبادی سیاسی نظام در مواضع مختلف نقش خود را در جهت‌دهی آرمان‌ها و هدف‌های انقلاب اسلامی نشان داده است و باید از این فرصت ارزشمند به خوبی استفاده کرد.

در این آیین از خدمات حجت‌الاسلام محمد حاجی‌پور تقدیر و حجت‌الاسلام هادی میرزایی امام جمعه اسبق تفرش به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی معرفی شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید