بهای امروز نفت و طلا در بازارهای جهانی

    کد خبر :739685
بهای امروز نفت و طلا در بازارهای جهانی

پس از آنکه گروه اوپک پلاس اعلام کرد کشورهای عضو این گروه تبعیت تقریبا کاملی از مفاد توافق کاهش تولید داشته اند و در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا تقاضا برای مصرف نفت رو به کاهش است، قیمت نفت روز سه شنبه اندکی کاهش داشت. اما عمده رشد قیمت دیروز را حفظ کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 17 سنت معادل 0.37 درصد کاهش به 45 دلار و 20 سنت رسید. نفت برنت دیروز 1.3 درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر با 19 سنت معادل 0.44 درصد افت به 42 دلار و 70 سنت رسید. نفت خام آمریکا دیروز 2.1 درصد افزایش یافته بود.

دو منبع آگاه در گروه اوپک پلاس گفتند، میزان تبعیت این گروه از توافق کاهش تولید در ماه جولای حدود 97 درصد بوده است. تولید کنندگان نفت همزمان با کاهش شدید تقاضای جهانی میزان تولید نفت خود را به میزان بی سابقه ای کاهش داده اند.

با این حال، گروه اوپک پلاس در ماه اوت میزان کاهش تولید خود را از 9.7 میلیون به 7.7 میلیون بشکه در روز رسانده که به معانی افزایش 2 میلیون بشکه ای تولید است.

اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا هفته گذشته پیش بینی خود از میزان تقاضای جهانی نفت را کاهش داد و اعلام کرد که میزان ذخایر جهانی نفت کمتر از حد انتظار کاهش داشته است.

به گزارش ایران جیب،به دنبال تضعیف ارزش دلار قیمت طلا روز سه شنبه شاهد افزایش بود، هرچند تقویت شاخص ها در بورس امریکا و نشانه هایی از ترمیم فعالیت های اقتصادی سبب شد تا رشد قیمت طلا محدود شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد افزایش به 1991 دلار و 94 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با 0.18 درصد رشد به 2002 دلار و 30 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار امروز با 0.2 درصد کاهش به پایین ترین رقم بیش از یک هفته گذشته رسید و موجب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

بر اساس جدیدترین آمارها تعداد مبتلایان جهانی به ویروس کرونا به بیش از 21.81 میلیون نفر رسیده و تاکنون نزدیک به 771 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با 0.33 درصد افزایش به 1252.38 سنت رسید. قیمت نقره نیز امروز با یک درصد افزایش به 27 دلار و 69 سنت رسید. قیمت پلاتین هم با 0.9 درصد رشد به 957.73 دلار رسید. اما پالادیوم 1.2 درصد کاهش داشت و به 2172 دلار و 80 سنت رسید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید