محمد مخبر در جریان برنامه‌های سفر یک‌روزه به استان هرمزگان با حضور در مسجد صاحب الزمان (عج) خمینیِ شهرستان بشاگرد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بهترین تحلیل در مورد اغتشاشات اخیر را داشتند و فرمودند که چون کشور در حال پیشرفت است دشمنان دستپاچه شده و این شرایط را ایجاد کرده‌اند.

مخبر با بیان اینکه کشور طی چند سال گذشته به نقطه حساسی رسیده است، افزود: دشمنان اقدامات زیادی را علیه کشور سامان داده‌اند که البته به نتیجه هم نرسیدند.

معاون اول رییس جمهور با یادآوری اینکه سال گذشته در بخش کالاهای اساسی دچار مشکل شده بودیم و کسب درآمدهای نفتی و جابجایی پول به سختی انجام می‌شد، تاکید کرد: کرونا روزانه بیش از ۷۵۰ قربانی می گرفت و دشمن به این وضعیت که در کشور شکل گرفته بود دل بسته بود.

مخبر ادامه داد: با اراده، عزم، بصیرت و هوشمندی مردم ، دولتی زمام امور را به دست گرفت که در کمتر از دو ماه توانست اغلب این موانع را رفع کند و خوشبختانه امروز در ذخیره برخی از کالاهای اساسی استراتژیک به بیش از ۱۵۰ درصد رسیده‌ایم.

معاون اول رییس‌جمهوری اضافه کرد: امروز نفت را به خوبی می‌فروشیم و جابجایی پول به نحو مطلوب انجام می‌شود و هزینه‌های جاری کشور بدون استقراض و روش‌هایی که منجر به تورم شود تأمین می‌شوند.

وی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه کاهش تورم، گفت: ایران کشوری ثروتمند با منابع و دارایی‌های گسترده است به نحوی که با هر یک از این منابع نظیر نفت، معدن و اقتصاد دریامحور می‌توانیم کشور را اداره کنیم. دولت سیزدهم در اداره کشور به قدرت هیچ کشوری توجه نکرده که همین موضوع باعث عصبانیت دشمنان ملت ایران شده است.

معاون اول رییس‌جمهوری با یادآوری اینکه امروز در حوزه نظامی و امنیتی از اقتدار و جایگاه خوبی برخوردار هستیم، گفت: در بخش دیپلماسی نیز با هدایت‌های هوشمندانه مقام معظم رهبری به چنان عزتی دست‌یافته‌ایم که هیچ قدرتی در منطقه نمی‌تواند بدون حضور جمهوری اسلامی ایران تصمیمی را عملیاتی کند. آمریکا نیز در منطقه قدرتی ندارد و در هر موضوعی امکان دخل و تصرف از آنها سلب شده است.

مخبر یادآور شد: کشورهایی وجود دارند که ممکن است به لحاظ نظامی، اقتصادی و امکانات قوت داشته باشند اما آنچه آنها ندارند و ما داریم مردمی متدین، دلسوز، علاقمند و شیفته ائمه، از خودگذشته، شجاع و جسور است که این ویژگی ها به هیچ عنوان قابل مقایسه با چیز دیگری نیست.

معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به سرمایه انسانی عظیم کشور، گفت: معمولاً برخی از نفرات برتر کنکور فرزندان مناطق کم‌برخوردار هستند به نحوی که از همین مناطق محروم دانشمندانی حتی در حوزه‌هایی چون هسته‌ای تحویل جامعه شده است.

مخبر با تأکید بر اینکه اطمینان و اعتماد به نفس نظام و مسئولان کشور وابسته به مردم و ملت است، افزود: همین اعتماد به نفس باعث می‌شود که نظام اسلامی در منطقه سربلند باشد.

وی با اشاره به روند روبه‌رشد شهرستان بشاگرد و برنامه‌هایی که کارگروه توسعه این منطقه با دستور رییس‌جمهوری دنبال می‌کند، تاکید کرد: امیدوارم بشاگرد گام دوم محرومیت‌زدایی را شروع کند و به الگوی کارآمدی نظام و تغییر و تحول در کشور تبدیل شود. تصمیمات خوبی در کارگروه توسعه بشاگرد اتخاذ شده و به شما اطمینان می‌دهم که هیچ یک از این تصمیمات بر زمین نخواهد ماند.

ایرنا/