نعناع را در آب پرورش دهید

  • آرشیو
  • جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ ۹:۵۳
    کد خبر :795965
نعناع را در آب پرورش دهید

نعناع گیاهی است که به راحتی می‌توانید آن را در آب پرورش دهید، داشتن یک گلدان نعناع در خانه می‌تواند به محیط خانه شما زیبایی زیادی ببخشد. نعناع از جمله گیاهانی است که خاصیت درمانی بسیاری دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این گیاه به سرعت رشد می‌کند و شما می‌توانید با آغاز فصل بهار به راحتی آن را در گلدان، باغچه و یا حتی در یک لیوان آب پرورش دهید.

آموزش قلمه زدن گیاه نعناع

برای تهیه قلمه از گیاه نعناع رسیده و سر حال تقریباً یک سانتیمتر از بالای اتصال ساقه آن را به زمین با قیچی تیز به صورت کج یا اریب برش بزنید تا باعث له شدگی ساقه نشود.

برگ‌های پایینی ساقه را جدا کنید و تنها سه برگ بر روی ساقه بماند. این کار باعث می‌شود تا انرژی گیاه صرف ریشه‌دار شدن سریع‌تر قلمه شود. قلمه نعناع را داخل لیوان آب قرار دهید، به طوری که تمام قسمت ساقه بدن برگ گیاه داخل آب قرار گیرد.

ظرف حاوی قلمه را در محلی گرم و دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید. هر زمان آب ظرف کم شده بود به آن آب اضافه کنید. قلمه نعناع در مدتی کمتر از دو هفته ریشه‌دار خواهد شد و شما می‌توانید آن را به گلدان انتقال دهید.

گلدان کوچکی را انتخاب و آن را با خاک‌برگ و ماسه پر کنید. درون خاک را سوراخی به عمق ۳ سانتیمتر ایجاد کنید و قلمه جوان را داخل آن بکارید. بعد از مدت کوتاهی اولین برگ‌های نعناع شما سبز خواهند شد.

جالب است بدانید باید به طور مرتب گیاه را هرس کنید، هرس کردن نعناع‌ باعث می‌شود که گیاهتان پرپشت و زیاد شود و اجاز ندهید نعناع گل دهد، به محض گل دادن، آن را کنده و دور بریزید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید