نسخه بعدی ویندوز روی هوش مصنوعی و امنیت تمرکز دارد

    کد خبر :984462
ویندوز

به گفته Windows Central، مایکروسافت در حال کار بر روی نسخه جدید “مدرن” ویندوز با امنیت بهتر و بروزرسانی سریع‌تر است. این ابتکار که CorePC نام دارد، به ویندوز اجازه می‌دهد تا برای دستگاه‌های مختلف مقیاس بهتری داشته در حالی که همچنان از برنامه‌های قدیمی پشتیبانی می‌کند.

بازتاب-CorePC بسیاری از اهداف مشابه سیستم عامل Windows Core OS حذف شده را هدف قرار می‌دهد، که مایکروسافت آن را به عنوان مدرن سازی ماژولار سیستم عامل خود اعلام کرد. CorePC از «جداسازی حالت» استفاده می‌کند و ویندوز را به چند پارتیشن، مشابه iOS و اندروید تقسیم می‌کند. این می‌تواند در عین اینکه به‌روزرسانی‌ها را سریع‌تر می‌کند، آلوده کردن سیستم را برای بدافزار سخت‌تر کند.

Windows Central توضیح می‌دهد: «نسخه فعلی ویندوز یک پلت‌فرم جدا از حالت نیست، به این معنی که کل سیستم در یک پارتیشن قابل نوشتن نصب شده است. فایل‌های سیستم، داده‌های کاربر و فایل‌های برنامه همه در یک مکان ذخیره می‌شوند. CorePC سیستم عامل را به چند پارتیشن تقسیم می‌کند، که کلید فعال کردن بروزرسانی سریع‌تر سیستم عامل است. جداسازی حالت همچنین عملکرد بازنشانی سیستم سریع‌تر و قابل اطمینان‌تری را ممکن می‌کند، که برای دستگاه‌های رقیب Chromebook در بخش آموزش مهم است.

CorePC به مایکروسافت اجازه می‌دهد نسخه‌های مختلف ویندوز را برای سخت‌افزارهای مختلف ارائه دهد که از ویژگی‌ها و برنامه‌های خاصی برای هر کدام پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال، یک نوع با تمرکز آموزشی می‌تواند ردپایی سبک مانند ChromeOS داشته باشد و فقط مرورگر Edge، برنامه‌های وب، آفیس و برنامه‌های شبیه‌سازی شده اندروید را اجرا کند. برعکس، CorePC همچنین می‌تواند نسخه‌های کامل ویندوز را ارائه دهد که از تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های کنونی دسکتاپ مدرن ویندوز 11 پشتیبانی می‌کند.

ویندوز

طبق گزارش‌ها، این شرکت همچنین در حال کار بر روی نسخه‌ای از CorePC برای رقابت با Apple Silicon است که سازنده آیفون بیش از دو سال پیش عرضه آن را در مک‌های جدید آغاز کرد. نوع «بهینه‌سازی سیلیکون» مایکروسافت، عملکرد و قابلیت‌های سیستم‌عامل را هنگامی که به سخت‌افزار خاصی متصل، افزایش می‌دهد.

در نهایت، مایکروسافت هوش مصنوعی را وارد پروژه جدید می کند. برنامه‌های آن شامل استفاده از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل محتوای روی صفحه و ارائه نشانه‌های متنی مناسب است. به نظر می‌رسد توسعه سیستمی از قابلیت‌های هوش مصنوعی در نسخه‌های آتی آفیس باشد.

در مورد اینکه چه زمانی می‌توانید آن را به دست آورید، طبق گزارش‌ها، مایکروسافت قصد دارد از CorePC برای نسخه اصلی بعدی ویندوز که برای سال 2024 برنامه‌ریزی شده، استفاده کند. اما، برنامه‌های ادعایی این شرکت ممکن است از هم اکنون تغییر کند.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید