نحوه فعالیت مراکز آموزشی در موج ششم کرونا

    کد خبر :884365
نحوه فعالیت مراکز آموزشی در موج ششم کرونا

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخصوص نحوه فعالیت ادارات و مراکز آموزشی با توجه به آغاز موج ششم و افزایش تعداد مبتلایان امیکرون توضیح داد.

محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در خصوص تصمیم وزارت بهداشت در رابطه با نحوه فعالیت ادارات با توجه به آغاز موج ششم و افزایش تعداد مبتلایان به امیکرون گفت: کارکنان دولت، بخش خصوصی و تمام موسسات موظف هستند که تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و هنگام ورود به محل کار در دوران قرنطینه و دچار کرونا نباشند و به طور کامل واکسینه نشده باشند.

مجازات ۵ مرحله‌ای برای کارمندان متخلف

فرهادی بیان کرد: در غیر این صورت ۵ مرحله مجازات برای کارمندان متخلف در نظر گرفته شده که از جمله آن‌ها مرخصی اجباری است و این مجازات‌ها توسط سازمان امور اداری استخدامی ابلاغ شده است. در صورت ادامه تخلف طبق مراحلی که این سازمان عنوان کرده رفتار می‌شود و در نهایت تخلفات بر اساس احکام هیات‌های بدوی تخلفات صادر می‌شوند. این اقدام از ۲۱ آذر لازم‌الاجرا بوده و در جلسه دو روز پیش هم بر رعایت این نکات توسط کارمندان تاکید مجدد شد.

وی ضمن اشاره به اینکه در ادارات دولتی معاونت توسعه هر دستگاهی به اضافه حراست آن دستگاه موظف است که این مقررات را به عنوان ناظر کنترل کند، ادامه داد: باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا داخل ادارات تجمع نشود و نحوه چیدمان میزها به گونه‌ای باشد که فاصله‌گذاری فیزیکی رعایت گردد و تا جایی که ممکن است از تهویه مناسب برای کارکنان و ارباب رجوع استفاده گردد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در رابطه با نحوه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ادارات بخش خصوصی توضیح داد: این مصوبه شامل بخش خصوصی هم است و در این ادارات متولی شرکت و موسسه پاسخگو و مسئول نحوه رعایت این شیوه‌نامه‌ها است و ما طی بازدیدها و بازرسی‌هایی که از این موسسات انجام می‌دهیم اگر شاهد تخلف باشیم برخوردهای مقتضی را انجام می‌دهیم و چنانچه شکایتی از کارکنان و یا ارباب رجوع شود ما به عنوان ناظر عالی به آن رسیدگی می‌کنیم.

فعلا از دورکاری کارمندان خبری نیست

فرهادی در پاسخ به این سوال که آیا برای دورکار کردن کارمندان برنامه‌ای دارید، اظهار کرد: امیدواریم شرایط به گونه‌ای پیش نرود که احتیاج به محدودیت‌های بیشتر باشد. در مصوبه‌ای که نهم بهمن ماه نوشته شد در رابطه با دورکاری سراسری مصوبه‌ای نداشتیم، اما ادارات موظف اند در خصوص افرادی که در گروه‌های حساس قرار دارند از جمله مادران سرپرست خانوار، افرادی که کودک زیر ۶ سال دارند و اشخاصی که بیماری زمینه‌ای دارند بر طبق مصوبه قبلی سازمان امور استخدامی البته با مدیریت و تصویب معاونت‌های توسعه و نیروی انسانی دستگاه‌ها رفتار کنند.

نحوه فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها در شهرهای قرمز

وی در خصوص نحوه فعالیت مراکر آموزشی در موج ششم افزود: قرار بر این شد که برای اینکه به سیستم آموزشی کشور لطمه وارد نشود با همه نقاط کشور در رابطه با نحوه فعالیت فضاهای آموزشی از جمله دانشگاه‌ها و مدارس یکسان برخورد نشود و با توجه به وضعیت شهرستان‌ها تصمیم‌گیری شود.

گلایه وزارت بهداشت از برگزارکنندگان جشنواره فیلم فجر

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در خصوص این امر که برای خرید بلیط جشنواره فجر هیچ احتیاجی به کارت واکسن و یا تست منفی نبوده و این در حالی است که فردا اولین روز جشنواره است، متذکر شد: برگزارکنندگان جشنواره باید این کنترل‌ها را انجام دهند و ما از قبل هم در خصوص طرح محدودیت هوشمند به آن‌ها ابلاغیه صادر کرده بودیم و سامانه‌های آن‌ها باید به سامانه ایران من وصل شود و در جلسه ۲ روز پیش ستاد هم به این موضوع تاکید ویژه شد.

میزان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید