هاشمی اعلام کرد

“نجفی” گزارش زلزله تهران را ارائه می‌کند/ بررسی اجباری شدن بیمه مسئولیت کیفیت در ساختمان‌ها

    کد خبر :184074

رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد: شهردار تهران روز یکشنبه با حضور در شورای شهر گزارشی از وضعیت زلزله و مدیریت بحران در پایتخت ارائه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی صبح امروز در آغاز جلسه سی و سوم شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز سالروز زلزله بم است، گفت: زلزله بم یکی از تلخ‌ترین حوادث تاریخ معاصر ایران است که به دلیل رخدادش قبل از طلوع فجر جان عده زیادی را گرفت.

وی با بیان اینکه امیدواریم هر چه زودتر اعتبارات برای پیشگیری و مقابله با بحران‌های تهران تزریق شود، گفت: البته نباید موضوع را آنقدر بزرگ کنیم که موجب تشویش اذهان عمومی شود.

هاشمی با بیان اینکه یکی از کارهای مهمی که می‌توان به پایداری ساختمان‌ها کمک کند اخذ بیمه‌های مختلف مسئولیت است که هم در موقع ساخت و هم پس از ساخت جاری است، گفت: بیمه‌ها می‌توانند ضلع چهارم نظارت بر ساختمان‌ها باشند که توصیه می‌شود موضوع اجباری شدن بیمه مسئولیت کیفیت ساختمان در دستور کار شورا قرار گیرد تا در یکی از بندهای پایان کار یا جواز ساخت پیش بینی شود.

وی با بیان اینکه قرار بود نجفی شهردار تهران امروز برای ارائه گزارش در خصوص وضعیت زلزله تهران و مدیریت بحران به شورا بیاید اما کار اضطراری برایش پیش آمد، گفت: روز یکشنبه و در جلسه آتی شهردار تهران برای تشریح مدیریت بحران در تهران به شورا می‌آید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید