نجات ۳۰ نفر از ساکنان ساختمان مسکونی از مرگ / تصاویر

  • حوادث
  • پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸
    کد خبر :712606

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با پویا با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در شادآباد، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت 8:58 صبح امروز آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در شادآباد، خیابان 15 متری سوم به سامانه 125 شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه بالابر هیدرولیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور نخستین گروه از آتش‌نشانان در مدت زمان سه دقیقه در محل حادثه، ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان 6 طبقه 12 واحدی بود که در طبقه منفی یک آن، چهار دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت وجود داشت و سه دستگاه خودرو شامل یک دستگاه پرایدوانت، یک دستگاه پراید سواری و یک دستگاه پژو 206 دچار آتش‌سوزی شده بود.

وی با اشاره به نفوذ دود غلیظ به طبقات بالایی این ساختمان، تصریح کرد: شدت دود و حرارت به حدی بود که به سقف طبقه پارکینگ نیز خساراتی وارد و گچها تخریب شده بود.

ملکی با بیان اینکه نفرات زیادی داخل ساختمان محبوس بودند، افزود: تعدادی از آنها به بالکن و لبه پنجره‌ها آمده و تقضای کمک می‌کردند که آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش با تجهیزات تنفسی به طبقات بالایی رفته و هم از طریق راه‌پله‌ها و هم از طریق نردبان و بالابر هیدرولیکی مشغول نجات افراد شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از نجات 30 نفر توسط آتش‌نشانان در این حادثه خبر داد و گفت: در بین نجات‌یافتگان کودک نیز وجود داشت.

وی با اشاره به ضرورت وجود سیستمهای اعلام و اطفای حریق در ساختمان تجمعی، یادآور شد: این سیستم در لحظات اولیه می‌تواند ساکنان را از آتش‌سوزی آگاه کند.

ملکی بیان کرد: وجود شلنگهای آب آتش‌نشانی، کپسول خاموش‌کننده و در دودبند از دیر ضروریاتی است که باید در اماکن تجمعی وجود داشته باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید