ترامپ:

نانسی دیوانه چرا به تایوان رفت؟ او همیشه باعث دردسر می‌شود

    کد خبر :929530
دفتر کار شخصی ترامپ

ترامپ با انتقاد از اقدام نانسی پلوسی در سفر به تایوان او را “دیوانه‌ای” خواند که همیشه باعث دردسر است.

نیویورک پست نوشت:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، در پلتفرم اجتماعی “حقیقت” خود نوشت: چرا نانسی پلوسی دیوانه در تایوان است؟ او همیشه باعث دردسر می‌شود. هیچ کاری را خوب و درست انجام نمی‌دهد (دو استیضاح ناموفق، از دست دادن مجلس و غیره). تماشا کنید!”

نانسی پلوسی دیوانه

هواپیمای پلوسی عصر سه شنبه به وقت تهران در تایوان فرود آمد و مقام‌های تایوانی استقبال گرمی از را از پلوسی به عمل آوردند. سفر او به تایوان اولین سفر یک رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از سال ۱۹۹۷ به این جزیره است. پلوسی به محض ورود به تایوان در توییتی نوشت: «سفر به تایوان نشان دهنده تعهد من به یک دموکراسی پویاست.»

چین تایوان را یک استان می‌داند و همواره با هرگونه تماس بین نمایندگان تایوانی و مقامات غربی به ویژه مسئولان عالی‌رتبه سیاسی یا نظامی از کشورهایی که پکن با آنها روابط دیپلماتیک دارد، مخالف است. پکن همواره با سفر مقامات خارجی به این جزیره مخالف بوده و می‌گوید این سفرها، اصل چین واحد را نقض می‌کند و سیگنال‌های نادرستی به نیروهای جدایی‌طلب تایوان ارسال می‌کند.

ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری خود مدت کوتاهی پس از امضای فاز اول توافق تجاری با شی جینپینگ، رئیس جمهور چین در ژانویه ۲۰۲۰، مدعی شد که روابط ایالات متحده با چین “در حال حاضر احتمالا هرگز بهتر از این نبوده است.”

او در جریان نشست سالانه اقتصاد جهانی در داووس سوئیس گفت: «شی برای چین است، من برای ایالات متحده، اما غیر از این، ما همدیگر را دوست داریم».

اما در شیوع کووید-۱۹ انگشت اتهام را به سوی چین گرفت و این بیماری را “ویروس چینی” نامید و گفت که “قبلاً رابطه بسیار خوبی با شی داشته، اما الان چنین احساسی ندارد.”

هفته گذشته، ترامپ نسبت به رفتن پلوسی به تایوان هشدار داد و گفت: هر چیزی که او نزدیکش شود به هم می‌ریزد. چرا نانسی پلوسی با چین و تایوان درگیر می‌شود؟ جز اینکه دردسر سازی کند و برای شوهر کلاهبردارش پول بیشتری ایجاد کند که احتمالاً شامل تجارت و اطلاعات داخلی می‌شود.

او گفت: هر چیزی که او دست بزند به آشوب، اختلال و گند کشیده می‌شود (دومین «شکست» بزرگ او در کنگره در حال حاضر اتفاق می‌افتد!)، او فقط اوضاع را بدتر خواهد کرد. نانسی دیوانه باعث اصطکاک و نفرت بزرگ می‌شود. او مصداق خرابکاری است!

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید