مهلت تهیه سیم کارت برای وام ۱ میلیونی تا ۱۸ اردیبهشت

    کد خبر :707130

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا درباره افرادی که تا ۳۱فروردین سیم کارت تهیه نکنند گفت:آن دسته از افرادی که سیم کارتی به نامشان نیست می‌توانند تا ۱۸اردیبهشت ماه برای تهیه سیم کارت مراجعه کنند.

حسین میرزایی، سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا در گفتگو با تسنیم، درباره تسهیلات سرپرست خانوار گفت: از ساعت ۲۲ چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیامکی را با سرشماره v.refah به سرپرستان خانوار آغاز کرده است و این روند تا یکشنبه ۳۱ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: پس از ارسال پیامک‌ها، سرپرستان خانوار تا روز یکشنبه ۳۱ فروردین فرصت دارند نسبت به ارسال کدملی خود به شماره اعلام شده اقدام کنند ضمن اینکه زمان اشاره شده به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

میرزایی با بیان اینکه خانوار‌های یارانه بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک‌هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند ثبت کنند افزود: تأکید می‌شود برای اعلام تقاضا، هیچگونه مراجعه به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیاز نیست. پس از اتمام ارسال پیامک‌ها از سوی وزارت ارتباطات و پاسخ آن از سوی سرپرستان خانوار، لیست نهایی در اختیار سازمان هدفمندی قرار خواهد گرفت تا نسبت به پرداخت وام یک میلیون تومانی اقدام شود.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در روز ۴ اردیبهشت وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانواری که یارانه نقدی دریافت می‌کنند، واریز خواهد شد گفت: سرپرستان خانواری که متقاضی وام یک میلیون تومانی هستند باید از طریق سیم کارتی که به نام سرپرست است اقدام به ارسال کد کلی به شماره ۶۳۶۹ کند و در غیر این صورت پیامک ارسال شده قابل قبول نیست و سرپرستان باید نسبت به خرید سیم کارت به نام خودشان اقدام کنند.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا با بیان اینکه طبق برنامه ریزی ۲۵ میلیون سرپرست خانوار یارانه نقدی دریافت می‌کنند که ۸۸ میلیون پیامک به این تعداد ارسال می‌شود یعنی به تعداد سیم‌کارت‌های سرپرستان پیامک ارسال می‌شود گفت: برخی از سرپرستان چند سیم کارت دارند که برای تمام سیم کارت‌ها ارسال شده است. کل افرادی که سیم کارت ندارند ۲.۵ میلیون سرپرست هستند.

وی افزود: کل کسانی که از سرپرستان خانوار سیم کارت ندارند ۲.۵ میلیون نفر هستند. به احتمال خیلی زیاد ما برای یکی دیگر از اعضای خانواده که تلفن و سیم کارت دارند پیامک ارسال می‌کنیم و واریزی سرپرست برای آن‌ها صورت می‌گیرد.

میرزایی اظهار داشت:گروه هدف افرادی هستند که شماره تلفن همراه دارند و پیامک با v.refah دریافت می‌کنند و خانواده صبور باشند و پیامک‌ها ارسال می‌شود. تا جمعه شب همه پیامک v.refah را دریافت می‌کنند. پس از دریافت این پیامک فقط کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ با سیم کارتی که به اسم سرپرست خانوار است ارسال شود.
وی درباره آن دسته از افرادی که سرپرست خانوارشان در زندان است گفت: در این زمینه در حال مذاکره هستیم که اطلاعات آن‌ها را از سازمان زندان‌ها بگیریم. در این صورت دیگر نیازی به ارسال پیامک نیست و بر اساس اطلاعات دریافت شده وام برای سرپرست خانوار واریز می‌شود.

وی گفت: درباره روستاییان، تعداد قابل توجهی از این افراد فوت کرده بودند، ولی چون فوت آن‌ها اعلام نشده بود، کماکان پول به حساب آن‌ها واریز می‌شود و معلوم نیست دست چه کسی می‌رسد. بعضاً پول رسوب می‌کند در حساب بانکی آن‌ها که این به نفع بانک است؛ بنابراین یک مکانیزم احراز هویت است و ما بتوانیم تعداد افرادی که سیم کارتی به نامشان نیست را یک مکانیزم ارتباطی و احراز هویت را فراهم کنیم تا مشخص شود فرد زنده است یا خیر، بنابراین باید یک سیم کارت داشته باشد تا ما به وی اطلاع رسانی کنیم تا خدای نکرده پول نرود در یک حسابی که به نام فرد دیگری است واریز نشود و حق فرد تضییع شود. از این‌رو گفتیم فرد به جای مراجعه حضوری به بانک، با سیم کارتی که به نامش هست یک پیغام بدهد.

وی درباره افرادی که کهولت سن دارند و یا معلولیت شدید دارند وامکان مراجعه به دفاتر خدماتی برایشان مقدور نیست گفت:تعداد این گروه اندک است؛ فقط برای این گروه اندک اگر دیدیدم سیم کارت تهیه نکردند. به سایر اعضای خانواده آن‌ها که سیم کارت به نامشان است پیامک ارسال می‌کنیم اولین فردی از آن‌ها که پیامک باز ارسال و کد ملی را پیامک کند، به عنوان سرپرست خانوار محسوب می‌شود و وام یک میلیون تومانی به حساب سرپرست واریز می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید