منچسترسیتی در متاورس باشگاه می سازد

    کد خبر :889951

باشگاه منچستر سیتی با همکاری متخصصان واقعیت مجازی VR سونی، ساخت اولین استادیوم فوتبال جهان در متاورس را آغاز کرده است.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار_این باشگاه ورزشی قراردادی سه ساله با شرکت سونی منعقد کرده و تیم‌هایی از متخصصان سونی از استادیوم اتحاد بازدید کرده‌اند تا مراحل نقشه‌برداری دیجیتالی از این استادیوم را آغاز کنند و نسخه واقعیت مجازی آن را توسعه دهند.

استادیوم اختصاصی منچستر سیتی با نام اتحاد ساخته شده و با استفاده از فناوری تشخیص گل «چشم شاهین» (Hawk-Eye) توسعه می‌یابد و به پایگاه مرکزی این تیم در دنیای واقعیت مجازی تبدیل خواهد شد.

مقامات باشگاه منچسترسیتی بر این باورند که با بهره برداری از پروژه ورزشگاه مجازی اتحاد، روزی خواهد رسید که چندین برابر ظرفیت واقعی این ورزشگاه، در فضای متاورسی تماشاگر وجود داشته باشد. این موضوع هواداران در هر کجای دنیا را قادر خواهد ساخت تا بدون سفر به شهر منچستر، به تماشای زنده بازی این تیم بنشینند.

کاربران متاورس از طریق هدست واقعیت مجازی می‌توانند تجربه متفاوتی از این جهان مجازی در اختیار داشته باشند. توسعه‌دهندگانی که در زمینه فوتبال و واقعیت مجازی کار می‌کنند بر این باورند که این فناوری در حال حاضر امکان تکرار مسابقه را در نسخه دیجیتالی، شبیه به بازی‌های ویدیویی فیفا فراهم می‌کند.اما به نظر می‌آید در آینده امکانات بیشتری در اختیار تماشاگران قرار می‌گیرد.

یکی از بنیانگذاران شرکت Rezzil که بازی متاورس Player 22 را توسط باشگاه‌های لیگ برتر برای آموزش بازیکنان توسعه داده گفته که به زودی دنیای متاورس به فناوری‌های بیشتری مجهز می‌شود. بنابراین این شرکت امیدوار است که کاربران بتوانند قابلیت‌های بیشتری را در چنین فضاهای ورزشی در اختیار داشته باشند.

اگر حضور صنعت فوتبال در متاورس موفقیت آمیز باشد، این پتانسیل را دارد که شیوه توزیع حقوق پخش تلویزیونی را متحول کند. در حال حاضر، حق پخش تلوزیونی به عنوان بخشی از یک بسته سراسری لیگ برتر به پخش‌کنندگان فروخته می‌شوند، اما تیم‌ها اکنون به چشم‌انداز فروش مستقیم آن‌ها به هواداران، شاید از طریق متاورس‌های خودشان، در آینده نگاه می‌کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید