معجزه ای در سلامت و تقویت مو

    کد خبر :1073597
روغن نارگیل

 روغن نارگیل فواید زیادی برای مو دارد. برای از بین بردن شوره سر، بازگرداندن درخشندگی به موهای خشک و آسیب دیده، کاهش موخوره و محافظت از مو در برابر آسیب های حالت دهنده استفاده می شود و استفاده از آن برای اکثر انواع مو بی خطر است.

روغن نارگیل مملو از اسیدهای چرب (به خصوص اسید لوریک) است) که می تواند سلامت مو را بهبود بخشد و در بسیاری از شامپوها، نرم کننده ها، ژل های حالت دهنده و سایر محصولات مراقبت از مو یافت می شود.

فواید روغن نارگیل برای مو

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد اسید لوریک (نوعی چربی اشباع شده فراوان در روغن نارگیل) ممکن است با محافظت در برابر ریزش پروتئین به موهای شما کمک کند.

مو از پروتئین، به ویژه کراتین ساخته شده است. رنگ، سفید کننده، شامپو و محصولات حالت دهنده می تواند به این پروتئین آسیب برساند و موها را کدر و شکننده کند.

موی آسیب دیده

در گزارشی در سال ۲۰۱۵، محققان چندین مطالعه را بررسی کردند که اثرات روغن‌های گیاهی را روی موهای انسان آزمایش می‌کردند. نویسندگان خاطرنشان کردند که روغن نارگیل شبیه پروتئین‌های طبیعی مو است و توانایی منحصربه‌فردی برای نفوذ به ساقه مو دارد.

روغن نارگیل با نفوذ به موها می تواند میزان جذب آب به موهای شما را کاهش دهد که به محدود کردن آسیب روزانه مو کمک می کند.

علاوه بر این، یکی از مطالعات بررسی شده مشخص کرد که روغن نارگیل تنها روغنی است که می تواند از دست دادن پروتئین را کاهش دهد. زمانی که شرکت کنندگان از روغن به عنوان یک محصول آرایشی قبل و بعد از شستشو استفاده کردند، این موضوع برای موهای آسیب دیده آنها صادق بود.

این مطالعه همچنین اثرات روغن معدنی و روغن آفتابگردان را بر روی مو اندازه گیری کرد. هیچکدام به کاهش از دست دادن پروتئین کمک نکردند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید