مرگ دردناک پسر ۱۰ ساله در استخر

  • حوادث
  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۴۸
    کد خبر :1068557
مرگ دردناک پسر استخر

بیست و چهارم فروردین گذشته کودک ۱۰ ساله‌ای به همراه تعدادی از دوستانش و با هماهنگی‌های صورت گرفته از طریق مسجد محل عازم استخر شهید هاشمی‌نژاد مشهد شدند تا با اردوی یکروزه ساعتی را با ورزش شنا و شادی سپری کنند، اما ناگهان حادثه هولناکی رخ داد که دل‌ها را تکان داد.

محمدرضا زارعی (دانش آموز ۱۰ساله) هنگامی که وارد حد فاصل قسمت کم‌عمق و عمیق استخر شد، در یک لحظه درون آب فرو رفت و با دست و پا زدن‌های وحشتناک تلاش کرد خود را از غرق شدن در استخر نجات دهد اما این تلاش‌ها و فریادها در حالی بی‌نتیجه بود که نجات غریق‌ها نیز در محل استقرار خود حضور داشتند.

در همین حال برخی از شناگران با دیدن این صحنه هولناک بی‌درنگ به درون استخر شیرجه زدند و پیکر نیمه‌جان کودک معصوم را بیرون کشیدند اما تلاش‌ها و اقدامات تنفس مصنوعی هم برای نجات این کودک بی‌فایده ماند و محمدرضا بر اثر خفگی (غرق‌شدگی) جان خود را از دست داد.

با مرگ دلخراش این دانش آموز ۱۰ ساله پرونده قضایی در حالی تشکیل شد که قاضی محمدحسین درودی (دادستان مرکز خراسان رضوی) اعلام کرد: پرونده مذکور با سرعت و دقت لازم در شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد (شعبه ویژه پرونده‌های جنایی) مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد و پس از جمع‌بندی نظرات کارشناسی و تعیین درصد قصور هر کدام از متهمان، این پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری ۲ ارسال خواهد شد تا دادگاه احکام قضایی را صادر کند.

اکنون فقط با گذشت حدود یک ماه از این حادثه تاسفبار تحقیقات قضایی پرونده مذکور در حالی تکمیل و کیفرخواست آن از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صادر شد که اتهام مشارکت در تسبیب یک فقره قتل غیرعمدی از طریق ترک فعل و قصور در انجام وظایف برای مدیر استخر و ۲ ناجی غریق محرز شد و بدین ترتیب پرونده اردوی وحشت در استخر مرگ در مسیر دادگاه کیفری ۲ قرار گرفت.

بنابر نظر کارشناسان حوادث ورزشی، مدیر استخر ۵۰ درصد و ۲ ناجی غریق نیز ۲۰ و ۳۰ درصد مقصر شناخته شدند که قاضی دکتر صادق صفری نیز با استناد به ماده ۲۶۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۹۲ قرار جلب به دادرسی برای ۳ متهم این پرونده صادر کرد.

پزشکی قانونی نیز پس از معاینه جسد قربانی این حادثه تاسفبار علت مرگ وی را غرق‌شدگی اعلام کرده است. در همین حال، طبق قرار نظارت قضایی صادر شده توسط قاضی دکتر صادق صفری، هر کدام از دو ناجی مذکور به مدت ۶ ماه از فعالیت در زمینه نجات غریق منع شده‌اند.

در خور یادآوری است، با اقدام سریع دادسرا که با دستورات ویژه دادستان مرکز خراسان رضوی همراه بود، محاکمه عاملان قصور در حادثه استخر شهید هاشمی‌نژاد به‌زودی در دادگاه کیفری ۲ مشهد آغاز خواهد شد.

خراسان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید