مرکل خواستار تشدید اقدامات کرونایی

    کد خبر :796808

مرکل خواستار تشدید اقدامات کرونایی در ایالت‌های آلمان شد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز یکشنبه از ایالت‌های مختلف این کشور خواست به منظور مهار افزایش سریع موارد ابتلا به ویروس کرونا و کنترل موج سوم همه گیریی، محدودیت‌های کرونایی را تشدید و حتی امکان ممنوعیت تردد را بررسی کنند.

مرکل در یک برنامه تلویزیونی ابراز نارضایتی کرد به رغم آنکه در برخی ایالت‌ها میزان ابتلای هفت روزه (شمار موارد ابتلا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر) از سطح ۱۰۰ نفر عبور کرده است و این رقم از نظر وی و مقامات منطقه‌ای بحرانی تلقی می‌شود، این ایالت‌ها از سرگیری تدریجی اقتصاد را متوقف نکرده اند.

وی با اشاره به توافق اوایل ماه مارس با دولت و وزیران ایالت ها، گفت: ما (وضعیت) ترمز اضطراری خود را داریم. اما متاسفانه همه جا رعایت نمی‌شود. امیدوارم که در مورد آن تامل شود.

دبیرکل صدراعظم آلمان روز یکشنبه هشدار داد این کشور در خطرناک‌ترین مرحله بحران سلامتی قرار دارد و باید آن را مهار کند یا آنکه با خطر رویارویی با گونه‌های جدید ویروس که در برابر واکسن‌ها مقاومت می‌کنند، مواجه شود.

کمپین ملی واکسیناسیون در آلمان به علت مشکلات تامین واکسن با تاخیر مواجه شده است. براساس داده‌های اعلام شده تا روز یکشنبه، ۱۰,۳ درصد جمعیت این کشور دست کم دز نخست واکسن را دریافت کرده اند که خیلی کمتر از آمار اعلام شده در اسرائیل، آمریکا یا انگلیس است.

آنگلا مرکل در ادامه گفت: اگر ایالت‌ها در آینده نزدیک محدودیت‌های کرونایی را با جدیت به کار نبرند، اقدامات سلامتی در سطح ملی در نظر گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه متقاعد نشده است اقدامات انجام شده تا کنون برای مهار موج سوم همه گیری کافی باشد، افزود: ما باید کار‌های بیشتری انجام دهیم. امکان محدودیت خروج از خانه، محدودیت تماس‌ها و استفاده طولانی از ماسک وجود دارد.

منبع: صداوسیما

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید