مرور دروس امتحانی از شبکه شاد به صورت «رایگان»

  • اجتماعی
  • یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۵:۳۹
    کد خبر :1066727
مرور دروس امتحانی شبکه شاد رایگان

مدیر محصول شاد با بیان اینکه دانش‌آموزان دو روز قبل از امتحانات، محتوای لازم برای تمامی پایه‌ها و تمام رشته‌ها در امتحانات نهایی را می‌توانند به‌صورت صد درصد رایگان در شاد ببینند، گفت: «این کار برای مخاطبان با هدف اجرای عدالت آموزشی و دسترسی برابر برای همه به اشتراک گذاشته می‌شود.»

خشایار فهیم با بیان اینکه شبکه شاد برای امتحانات خردادماه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است گفت: با توجه به اینکه امسال آزمون‌های نهایی متوسطه دوم تاثیر مستقیم در کنکور سراسری دارند و دانش‌آموزان سوالات و استرس خاصی در این باره دارند، برنامه ویژه‌ای برای کمک به این دسته از دانش‌آموزان در سراسر کشور در قالب جمع بندی پایانی و مرور مطالب در زمان کوتاهی که حداقل از سطح کنونی بالاتر بروند، تهیه شده است.

وی با بیان اینکه این برنامه در بازه امتحانات از ۲۸ اردیبهشت آغاز و تا ۲۹ خرداد ادامه دارد افزود: متناسب با برنامه امتحانی اعلام شده توسط آموزش‌وپرورش با اولویت امتحانات نهایی در پایه ششم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم رشته‌های مختلف، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده که اصلی‌ترین آن پخش زنده محتوای مرور و جمع بندی پایانی برای بچه‌ها به صورت رایگان و بدون بسته اینترنت در کانال‌های شاد، برگزار می‌شود.

مدیر محصول شاد با بیان اینکه دانش‌آموزان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۷ تا ۱۹، دو روز قبل از امتحانات، محتوای لازم برای تمامی پایه‌ها و تمام رشته‌ها و درس‌ها و امتحانات نهایی برگزار می‌شود را به صورت صددرصد رایگان ببینند ادامه داد: دانش آموزان می‌توانند از محتوای جمع بندی شرکت‌ها و موسسات آموزشی مختلف، آموزش و پرورش و مدرسان برتر و محتوای خوب درسی که برای مخاطبان با هدف عدالت آموزشی و به صورت دسترسی برابر برای همه به اشتراک گذاشته می‌شود، بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در این ایام بیش از ۲۰۰ مورد پخش زنده، مرور و جمع بندی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده که ممکن است در آینده بیشتر هم شود اظهار کرد: به صورت کلی از سال گذشته بالغ بر ۱۰ هزار محتوای آموزشی متنوع از سوی موسسات مختلف و آموزش و پرورش تولید محتوا و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته که به صورت VOD آموزشی در قسمت فیلم آموزشی شاد در دسترس قرار دارد و متقاضیان می‌توانند با استفاده از فیلتر‌های این بخش، محتوای مورد نیاز درس مدنظر خود را انتخاب و در طول ساعت شبانه روز استفاده کنند.

فهیم با بیان اینکه سعی کردیم یک ماه ویژه را برای دانش‌آموزان رقم بزنیم گفت: این ویژه برنامه یک ماهه تدارک دیده شده است و بعد از پایان امتحانات طبق زمان‌بندی اعلام شده توسط آموزش و پرورش، محتوای کانال به سمت برنامه‌های تابستانی، اوقات فراغت، مهارت آموزی، سرگرمی و … می‌رود. طبیعتا این اتفاق برای دانش‌آموزان پایه‌های دبستان بدلیل آنکه امتحانات آن‌ها زودتر به پایان می‌رسد، زودتر رخ می‌دهد.

مدیر محصول شاد با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌ها، ارائه مشاوره تحصیلی است که ویژه برنامه‌ای نیز بدین‌منظور تدارک دیده شده است عنوان کرد: در این برنامه درخصوص نحوه مواجهه با آزمون‌های نهایی توضیحاتی ارائه می‌شود؛ این ویژه برنامه دوم خرداد با حضور مشاوران برجسته کشور که در حوزه مشاور تحصیلی فعالیت دارند برگزار می‌شود.

در این برنامه پخش زنده سعی می‌شود بچه‌ها با بحث نحوه مواجهه با استرس، نحوه مطالعه در روز‌های پایانی، قبل از امتحان چکار کنیم، بعد از امتحان چکار کنیم، روز امتحان چکار کنیم، اگر سوالی را بلد نبودم چه کنیم، نحوه شرکت در کلاس‌های جمع بندی و رویداد‌های جمع بندی شاد به چه صورت می‌تواند باشد؟ آشنا شوند.

به گزارش ایسنا، فهیم با بیان اینکه شرکت‌های آموزشی و موسسات مختلفی که با شاد در طول سال همکاری دارند، در کنار آموزش و پرورش در این برنامه مشارکت می‌کنند گفت: سعی شده از ظرفیت تمامی موسساتی که برای ارتقای آموزش تلاشی داشته‌اند، استفاده شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید