مراقب ۵ نقطه بسیار آلوده هتل‌ها باشید

    کد خبر :872987
مراقب ۵ نقطه بسیار آلوده هتل‌ها باشید

هتل‌ها می‌توانند زمینه‌ساز انتقال ویروس کرونا و دیگر ویروس‌ها باشند؛ به همین علت این مطلب را به این موضوع اختصاص داده‌ایم و ۵ نقطه بسیار آلوده هتل‌ها را نام برده‌ایم.

رسانه‌های عربی با استناد به تحقیق منتشرشده در مجله بیماری‌های واگیردار «Clinical Infectious Disease» پنج نقطه بسیار آلوده در هتل‌ها را که می‌تواند زمینه‌ساز انتقال ویروس کرونا و دیگر ویروس‌ها باشد مشخص کردند.

این مناطق عبارت‌اند از:

۱. شیرهای آب

بر اساس این درجه‌بندی مهم‌ترین نقطه آلوده که احتمال انتقال ویروس کرونا از آن بسیار زیاد است شیرهای آب موجود در هتل‌هاست.

به گفته محققان، این آلودگی حتی پیش از شیوع ویروس کرونا هم وجود داشته اما بعد از آن نگرانی درباره آلوده بودن شیرهای آب بسیار بیشتر شده است، به نحوی که می‌توان گفت شیرهای آب به‌ویژه شیر آب دست‌شویی حاوی ویروس کووید-۱۹ هستند.

۲. کنترل از راه دور

همواره افراد مختلفی دستگاه کنترل از راه دور موجود در اتاق‌ هتل‌ها را لمس می‌کنند، گرچه مسئولان هتل‌ها تاکید دارند که این دستگاه‌ها را ضدعفونی می‌کنند، اما بر اساس گزارش‌های پزشکی کارمندان مربوطه یا اصلاً این کار را انجام نمی‌دهند یا اگر انجام دهند روش‌شان صحیح و اصولی نیست. پزشکان توصیه می‌کنند به محض ورود به اتاق دستگاه‌ کنترل را داخل یک کیسه نایلونی تمیز قرار دهید و بعد از آن استفاده کنید.

۳. تلفن

آلودگی تلفن‌های موجود در داخل اتاق‌های هتل کمتر از دستگاه‌های کنترل نیست و شاید حتی آلوده‌تر هم باشند و با توجه به اینکه گوشی تلفن را باید روی گوش و جلوی دهان قرار داد، انتقال ویروس کرونا از طریق آن راحت‌تر هم می‌شود.

۴. کلید اتاق

کلید اتاق‌های هتل در رده‌بندی انتقال ویروس‌ها یک فاجعه محسوب می‌شوند، زیرا به طور حتم مسافر قبلی آنها را لمس کرده و سپس با دستِ حداقل یکی از کارمندان هتل هم برخورد داشته است، معمولاً مانند اسکناس هرگز هم ضدعفونی نمی‌شوند.

۵. صندلی‌های هتل

باید صندلی‌های هتل را مخزن ویروس و باکتری‌ها به شمار آورد، زیرا همواره حاوی بقایای نامرئی از ویروس‌ها و باکتری‌ها هستند در حالی که ضدعفونی کردن سطوحی مانند کاناپه‌ و صندلی دشوارترین بخش نظافت است.

اعتمادآنلاین

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید