مراسم بدرقه کاروان المپیک فردا برگزار می شود

  • آرشیو
  • جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۵۹
    کد خبر :828079
مراسم بدرقه کاروان المپیک فردا برگزار می شود

مراسم بدرقه کاروان ایران در بازی های المپیک شامگاه شنبه همزمان با اعزام نخستین گروه ورزشکاران برگزار خواهد شد.

در فاصله یک هفته به آغاز سی دو دومین بازی های المپیک در توکیو اعزام تیم های ورزشی ایران در گروه های مختلف از فردا شنبه آغاز خواهد شد.

والیبال، تیر و کمان، تیراندازی و تنیس روی میز از جمله رشته هایی هستند که ورزشکاران شان در قالب اولین گروه عازم توکیو خواهند شد.

اعزام این ورزشکاران شامگاه شنبه انجام خواهد شد. طبق برنامه پیش بینی شده قرار است ساعاتی قبل از اعزام اولین گروه ورزشکاران المپیکی مراسم بدرقه کاروان ایران در حضور آنها و در محل CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شود. این مراسم از ساعت ۲۰ شنبه آغاز می شود.

سیدرضا صالحی امیری و کیکاووس سعیدی رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک همراه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و معاونان وی از افراد حاضر در مراسم بدرقه خواهند بود.

پیش از این قرار بود مراسم بدرقه کاروان المپیک ۱۰ تیر ماه و همزمان با روز پایانی المپیک در اراضی عباس آباد برگزار شود اما جهت جلوگیری از تجمع بیش از حد جمعیت این مراسم لغو و به تاریخ ۱۶ تیر ماه در آکادمی ملی المپیک موکول شد.

مراسم دوم هم اما به دلیل شیوع کرونا منتفی شد و در نهایت قرار بر این شد تا مراسم بدرقه بدون عوامل غیرورزشی و به صورت محدود در محل فرودگاه برگزار شود.

پخش کلیپ های تهیه شده از ورزشکاران و همچنین کلیپی ویژه از جابجایی پرچم میان پرچمدار دوره قبل بازی های المپیک با صمد نیکخواه بهرامی یکی از دو پرچمدار این دوره از بازی های المپیک از جمله مراسم پیش بینی شده برای بدرقه است.

به گزارش مهر، سی و دومین دوره بازی های المپیک از اول مرداد آغاز شده و تا ۱۷ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. کاروان ورزش ایران با ۶۶ ورزشکار در ۱۷ رشته (۱۶ فدراسیون) در این دوره بازی ها حضور خواهد داشت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید