مدیرعامل پیکان: باید از فیفا در مورد تعویض ششم ما استعلام شود

  • آرشیو
  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۱۷
    کد خبر :811211
مدیرعامل پیکان

بر اساس اعلام سایت باشگاه پیکان، اکبر محمدی درباره تنش‌های پیش آمده بعد از دیدار سایپا و پیکان و ماجرای انجام یک تعویض اضافه تیمش در این بازی عنوان کرد: واقعیت این است که من دوست نداشتم در این مسائل اظهار نظری انجام بدهم، چون مسائل مربوط به اتفاق رخ داده از سوی سایر مقامات تیم فوتبال باشگاه در رسانه‌ها به طور شفاف بیان شد. با این حال با گذشت دو روز از این ماجرا احساس می‌کنم برخی قصه را به سمتی می‌برند که بوی صداقت و حقیقت نمی‌دهد.

وی ادامه داد: تفسیر اشتباه سهوی‌ای که از سوی تیم ما رخ داده، کاملا ساده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود، میزان تاثیرگذاری بازیکنی است که به عنوان تعویضی ششم به زمین رفته است. قطعا کارشناسان داوری و حقوقی که در داخل و خارج از کشور هستند می‌توانند در این مورد نظر بدهند و ارائه طریق کنند.

مدیرعامل باشگاه پیکان تصریح کرد: اینکه مطالبی درباره تکرار بازی یا تغییر نتیجه آن مطرح می‌شود برای ما عجیب است. همانطور که گفتم اگر میزان تاثیرگذاری بازیکن را در نظر بگیریم و بدانیم که او فقط چند ثانیه به زمین رفته و حتی توپ به پایش هم برخورد نکرده، واضح خواهد بود که حکم کمیته انضباطی نباید به سمت تکرار یا تغییر نتیجه برود. بی تردید بالاترین مرجع فوتبال فیفا است که باید از این مرجع استاندارد استعلام شود.

محمدی درباره بیانیه‌ای که باشگاه سایپا در این خصوص صادر کرده، بیان کرد: باشگاه سایپا در بیانیه اش به ما تهمت زده است. آن‌ها اعلام کرده اند در وقفه ایجاد شده برای اینکه پنالتی زده شود، ما از فرصت استفاده کردیم و تعویض ششم را انجام دادیم. این در حالی است که پنالتی در دقیقه ۸۶ زده شده و تعویض ششم ما در دقیقه ۹۷ بوده است.

وی ادامه داد: این موضوع تهمت واضح به باشگاه پیکان بوده و از مراجع قانونی قابل پیگیری است. ما آن را مصداق تشویش اذهان عمومی و القای تشکیک می‌دانیم. از طرفی باشگاه سایپا بسیار عجولانه به قانون استناد کرده و این در حالی است که قانون برای مجلس است و ما در فوتبال مقررات انضباطی داریم.

مدیرعامل باشگاه پیکان اضافه کرد: ماده‌های ۶۱ و ۶۲ مقررات انضباطی فوتبال کاملا مشخص است و می‌شود به آن استناد کرد. حتی متخصصان داوری و متخصصان حقوقی فوتبال به جز یک نفر که همیشه ساز مخالفت می‌زند، همگی متفق القول گفته اند که این مساله نقض قانون توسط تیم داوری بوده است. از طرفی باید میزان حضور این بازیکن در زمین و تاثیرگذاری اش مورد بررسی قرار بگیرد و برای جریمه او رای صادر شود.

به گزارش میزان، محمدی ضمن ابراز نگرانی از تلاش‌های برخی افراد برای ایجاد تغییر در حکم کمیته انضباطی تاکید کرد: من احساس می‌کنم فدراسیون فوتبال شاید بخواهد با توجه به حضور بعضی از افراد در هیات رییسه فدراسیون فوتبال مسیر دیگری را در صدور حکم خود انتخاب کند. البته این افراد نماینده باشگاه‌ها در هیات رییسه هستند و باید منافع همه باشگاه‌ها را در نظر بگیرند، نه فقط باشگاه سایپا.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حضور سراجی به عنوان مدیرعامل سایپا در هیات رییسه فدراسیون نگران کننده نیست، گفت: من از آقای سراجی به عنوان نماینده هیات رییسه انتظار دارم به دنبال استیفای حقوق باشگاه‌ها باشد. باشگاه سایپا هم یک باشگاه مانند باشگاه پیکان و بقیه باشگاه‌ها است. همان اندازه که باشگاه سایپا در فدراسیون فوتبال سهم دارد، باشگاه پیکان هم باید مورد توجه قرار بگیرد؛ بنابراین وی و همچنین آقای رضاییان باید مدافع حقوق باشگاه‌ها در هیات رییسه و فدراسیون فوتبال باشند. فدراسیون فوتبال هم باید بدون جهت داری فقط حق و حقیقت را دنبال کند.

مدیرعامل باشگاه پیکان ضمن گلایه از اتفاقات رخ داده در برنامه فوتبال برتر و صحبت‌های مجری این برنامه عنوان کرد: برنامه گذشته فوتبال برتر به نگرانی ما اضافه کرده است. متاسفانه مجری این برنامه دوشنبه شب به موضوع پیش آمده دامن زد و ماجرا را طوری جلو برد که انگار رییس کمیته انضباطی است.

محمدی افزود: او به صراحت دو راه را برای صدور حکم پیش روی مسئولان کمیته انضباطی می‌گذارد و بعد هم بار‌ها تهدید می‌کند که اگر این دو حالت اتفاق نیفتد، در برنامه‌های بعدی رییس کمیته انضباطی باید در این خصوص توضیح بدهد! متاسفانه برنامه فوتبال برتر حتی اجازه پاسخگویی به بنده به عنوان مدیرعامل باشگاه و بیان نقطه نظرات مان را نیز نداد و این نوع رفتار برای ما قابل تامل است.

وی ادامه داد: من نشانه‌هایی دارم از اینکه یک شورای رسانه‌ای ایجاد شده که هدفش القای صدور حکم به سود باشگاه سایپا به فدراسیون فوتبال است. مطمئن باشید اگر خدای ناکرده ماجرا به این سمت برود، می‌گویم که چه کسانی از دل رسانه‌ها برای چه باشگاه‌هایی کار می‌کنند و چگونه اهداف شان را جلو می‌برند.

مدیرعامل باشگاه پیکان صحبت هایش تصریح کرد: تاکید می‌کنم که ما تابع قانون هستیم و حکم عادلانه‌ای که کمیته انضباطی صادر کند را می‌پذیریم و تمکین می‌کنیم، اما اگر خدای ناکرده احساس کنیم تلاش‌های پشت پرده در این ماجرا دخیل بوده، قطعا از حق خود نمی‌گذریم و حتما این پرونده را به خارج از فدراسیون فوتبال ایران خواهیم برد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید