مخالفت دمشق با دخالتهای آمریکا در ونزوئلا

    کد خبر :488029
ونزوئلا

نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: سوریه حمایت کامل خود را از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام و بر مخالفت قاطع خود با دخالت‌های آمریکا در امور ونزوئلا تاکید می‌کند.

به گزارش بازتاب به نقل از سانا، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: سوریه حمایت کامل خود را از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام و بر مخالفت قاطع خود با دخالت‌های آمریکا در امور ونزوئلا تاکید می‌کند.

وی از کشورهای جنبش عدم تعهد خواست موضع واحد و یکپارچه‌ای در حمایت از دولت قانونی ونزوئلا اتخاذ کنند.

بشار الجعفری در بیانیه‌ای در جریان نشست فوق العاده دفتر هماهنگی کشورهای جنبش عدم تعهد اظهار داشت: سوریه توطئه‌ای را که علیه ونزوئلا در جریان است و اهداف و مقاصد دشمنانش را می‌داند، آنها به دنبال سرقت و چپاول ثروت‌های این کشور و تغییر مواضع راهبردی‌اش هستند.

وی خاطر نشان کرد: آنچه بیش از همه دشمنان ونزوئلا را عصبانی می‌کند، گرایش و رویکرد استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی ریشه‌دار در تاریخ این کشور است که موسسان جنبش عدم تعهد بر آن تاکید می‌کنند.

نماینده دایم سوریه در سازمان ملل ادامه داد: سوریه حمایت کامل خود را از دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا اعلام و با رهبری و ملت جمهوری بولیواری ونزوئلا در حفظ حاکمیت کشور و شکست طرح‌های دشمنان که هدف از آن تغییر دولت قانونی است، ابراز همبستگی کرده و مخالفت قاطع خود را با دخالت‌های آشکار آمریکا و برخی کشورهای دیگر در امور داخلی ونزوئلا اعلام می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: گفت‌وگو تنها راه برای دستیابی به راه حل سیاسی است که به حاکمیت و استقلال ونزوئلا احترام بگذارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید