مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد:

محصولات پایین دستی پتروشیمی در اولویت صندوق بازنشستگی کشوری

    کد خبر :556725

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، توسعه زنجیره محصولات پایین دستی پتروشیمی را یکی از رویکردهای جدید صندوق بازنشستگی عنوان کرد.

میعاد صالحی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود که با هشتگ #باید_روی_پای_خودمان بایستیم منتشر کرده است، توسعه زنجیره محصولات پایین دستی پتروشیمی را یکی از رویکردهای جدید صندوق بازنشستگی عنوان کرد.

وی تاکید کرد: خام فروشی، معضلی است که فاصله گرفتن از آن، برکات فراوانی دارد و لزوم این فاصله گرفتن، در دوران تحریم بیشتر از سایر اوقات احساس می‌شود.

صالحی افزود: هرچند توسعه چند دهه اخیر صنعت پتروشیمی در ایران گامی رو به جلو نسبت به فروش نفت خام محسوب می‌شود، اما تولیدات فعلی این صنعت در مقایسه با گستره وسیع و متنوع محصولات پتروشیمی در دنیا، همچنان به نوعی دچار معضل خام فروشی است.

وی سپس با بیان اینکه با تکیه بر توان نخبگان و متخصصین کشور و ظرفیت‌های داخلی شرکت‌ها می‌توان به سمت تولید محصولات مختلف و متنوع پتروشیمی با تکنولوژی بالاتر حرکت کرد، آورده است: این محصولات، ارزش افزوده و سودآوری به مراتب بالاتری داشته، توان صادرات کشور را افزایش داده، نیازهای وارداتی کشور را تا حد زیادی مرتفع نموده و در یک کلام، قدرت کشور را در معادلات و نقش آفرینی‌های بین المللی افزایش می‌دهند.

به گزارش مهر، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: رویکرد توسعه زنجیره پایین دستی محصولات پتروشیمی، در پتروشیمی‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری به صورت جدی دنبال خواهد شد. این رویکرد می‌تواند از فشار تحریم‌ها بکاهد و تهدید تحریم را به فرصتی برای افزایش ارزش افزوده محصولات پتروشیمی و رشد اقتصادی تبدیل کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید