محسن رضایی: تصميمات مجمع تشخیص اگر عجولانه باشد ممکن است ناپخته شود

  • سیاسی
  • شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۳۲
    کد خبر :499314
مجمع تشخیص

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد برخی انتقادات در مورد تاخیر مجمع درباره تصمیم گیری درباره لوایح مربوط به FATF گفت: اينکه برخي تاخيرات مجمع را مورد انتقاد قرار می‌دهند، درست نيست زیرا هرچه تصميمات عجولانه باشد ممکن است منجر به تصميمی ناپخته شود.ضمن اینکه نمی شود ايران يک طرفه گام‌هايی رابردارد ولي طرف مقابل گامی برندارد.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، امروز شنبه 11 اسفند در نشست خبری خود با خبرنگاران که پس از جلسه این مجمع برگزار شد، در پاسخ به سوالی با اشاره به بررسی لایحه الحاق به پالرمو طی چندین نوبت از ابعاد مختلف امنیتی، سیاسی گفت: موافقان و مخالفان و نمایندگان دولت نظراتشان خود را در این باره مطرح کردند.

وی افزود: وقتی لایحه سی اف تی به مجمع ارجاع شد، برخی اعضا بین این دو مصوبه ارتباطاتی را ایجاد کردند و گفتند چون احتمالا هم پوشانی هایی وجود دارد و هرکدام ممکن است آثاری روی دیگری بگذارد ، لذا برخی اعضا پیشنهاد تاخیر دادند تا اعضای کمیسیون های سیاسی ، امنیتی و اقتصادی مجددا هر 2 را مطالعه کنند.

به گزارش فارس،رضایی گفت: از آنجا که این تصمیم نیاز به رای اکثریت داشت به رای گذاشته شد و با اکثریت آرا تصمیم بر این شد بررسی ادامه یابد.

وی ادامه داد: چند نکته مهم است. رفتار اف ای تی اف اکر مثبت باشد می تواند روی تصمیم مجمع تاثیرگذار باشد. موضوع بعدی رفتار اروپایی هاست . ما فعلا که از رفتار انها راضی نیستیم .

رضایی تصریح کرد:‌ اینکه در قالب اینستکس تصویب کرده اند، کفایت از تعهدات انها در برجام نمی کند.

وی افزود: اینکه برخی تاخیرات مجمع را مورد انتقاد قرار می دهند، درست نیست. هرچه تصمیمات عجولانه باشد ممکن است منجر به تصمیمی ناپخته شود. نمی شود ایران یک طرفه گام‌هایی رابردارد ولی طرف مقابل گامی برندارد.

رضایی خاطرنشان کرد: منتقدان تاخیرها به بیانیه اف ای تی اف الان به بیانیه نگاهی بیاندازند. تاخیرها لزوما به زیان منافع ملی نیست.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید