مثله شدن پسر به دست پدر

  • حوادث
  • چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۲:۴۴
    کد خبر :1038908
مثله شدن پسر به دست پدر

همزمان با کشف چند تکه از بدن یک انسان در سطل زباله‌ای در شهر قدس و گزارش ماجرا به پلیس، تحقیقات برای رمزگشایی از این جنایت هولناک آغاز شد.

۲۴ ساعت بعد در حالی که مأموران شناسایی عامل قتل را در دستور کارشان قرار داده بودند، گزارش کشف چند تکه بدن انسان در سطل زباله محدوده خادم‌آباد شهریار به مأموران اعلام شد و پلیس پس از حضور در محل و بررسی موضوع تأیید کرد که اعضای کشف شده در دو نقطه متعلق به یک نفر بوده است.

به این ترتیب این اعضا هم با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان پزشکی قانونی پس از معاینه و آزمایش‌های لازم در گزارشی اعلام کردند اعضای مثله شده مربوط به مردی ۴۰ ساله است و هویت وی شناسایی و مشخص شد به تازگی از کشور استرالیا به کشور بازگشته است.

با مشخص شدن این موضوع، پلیس خانواده او را شناسایی کرد اما پیش از احضار آنها پی برد که هیچ‌کدام از اعضای خانواده ناپدید شدن پسرشان را اعلام نکرده‌اند. از این رو فرضیه جنایت خانوادگی قوت گرفت و مأموران به سراغ آنها رفتند و پدر و مادر او را تحت بازجویی قرار دادند که مادر مقتول به مأموران گفت: ما به سفر رفته بودیم و وقتی برگشتیم همسرم مدعی شد که پسرم در غیاب ما به مسافرت رفته است.

پس از آن پدر خانواده تحت بازجویی قرار گرفت و راز جنایت را فاش کرد و گفت: بعد از اینکه پسرم دیپلمش را گرفت ،به خاطر مشکلات اعصاب و روان و دردسرهایی که برای ما ایجاد می‌کرد تصمیم گرفتم او را برای ادامه تحصیل به استرالیا بفرستم و او بعد از کلی هزینه توانست مدرک مهندسی‌اش را از آنجا بگیرد. اما چند وقت قبل فردی سرش را کلاه گذاشت و همه پول‌هایش را دزدید و او به ایران برگشت. اما این بار حالش بدتر شده بود و رفتارهای غیرعادی داشت؛ به هیچ‌کس احترام نمی‌گذاشت و همه را اذیت می‌کرد.

وی افزود: روز قبل از حادثه خانواده‌ام را به یکی از شهرستان‌ها فرستادم و ساعت حدود ۶ صبح به اتاقش رفتم. پسرم در خواب بود که با پتک چند ضربه به سرش زدم و او را کشتم. خانه من ویلایی است و ترسیدم هنگام خارج کردن جسد پسرم همسایه‌ها ببینند. برای همین جسدش را مثله و در کیسه مشکی بسته‌بندی کردم و برای مشخص نشدن هویتش آن را در چند نقطه شهر رها کردم و بعد هم به خانه آمدم و آثار جرم را شستم و خانه را تمیز کردم. اصلاً فکر نمی‌کردم به این زودی راز قتل برملا شود و دستگیر شوم.

متهم در ادامه بازجویی‌هایش مدعی شد: خود من هم بیماری اعصاب و روان دارم و تحت تأثیر بیماری‌ام مرتکب این جنایت شده‌ام وگرنه دلم نمی‌خواست پسرم را بکشم.

به این ترتیب بازسازی صحنه جرم انجام شد و متهم برای معاینه روانی به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شد اما کارشناسان این سازمان پس از معاینه‌های لازم در گزارشی اعلام کردند: اگرچه متهم علائمی از افسردگی دارد اما چون قتل با برنامه‌ریزی صورت گرفته، وی دارای قوه تمیز بوده و اثری از جنون در او مشاهده نشده است.

همچنین کارشناسان با بررسی سوابق متهم اعلام کردند وی هیچگونه سابقه ابتلا به بیماری روانی یا مراجعه به روانپزشک یا بستری در بیمارستان‌های روانی را در پرونده‌اش ندارد. بنابراین با تکمیل تحقیقات برای مرد ۷۰ ساله به اتهام قتل عمد کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۲ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

این در حالی است که مادر قربانی برای همسرش درخواست اشد مجازات کرده است.

روزنامه ایران

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید