متا هوش مصنوعی را به واتساپ و اینستاگرام اضافه خواهد کرد

    کد خبر :979996
متا

با گذشت 3 ماه از سال 2023، واضح است که موضوع محصولات و خدمات فناوری منتشر شده در این سال، هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) خواهد بود.

بازتاب-رقابت ChatGPT باعث شده غول‌های فناوری مانند مایکروسافت بینگ جدید مجهز به هوش مصنوعی و Google Bard، جدیدترین مدل هوش مصنوعی این شرکت را برای عموم منتشر کنند. غول فناوری کالیفرنیایی متا، شرکت مادر فیس‌بوک و اینستاگرام، اعلام کرد که این شرکت به دنبال افزودن هوش مصنوعی به خدمات فعلی خود مانند واتساپ، اینستاگرام و مسنجر در سال جاری است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل Meta و موسس فیسبوک، در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد که این شرکت در حال ایجاد یک گروه محصول سطح بالا در Meta است که بر روی هوش مصنوعی مولد تمرکز دارد تا کار خود را در این صنعت گسترش داده و ارتقا بخشد. در این بیانیه، متا می‌گوید که در درازمدت، این شرکت به دنبال تمرکز بر توسعه «شخصیت‌های هوش مصنوعی» است که می‌تواند به روش‌های مختلف به افراد کمک کند.

متا

این بیانیه همچنین بیان می‌کند که هوش مصنوعی می‌تواند در سبد محصولات فعلی شرکت مانند واتساپ، مسنجر و اینستاگرام ادغام شود. علاوه بر این، یک گزارش بلومبرگ اشاره می‌کند که تیم هوش مصنوعی در متا توسط احمد الداله رهبری می‌شود که یک مدیر یادگیری ماشین و هوش مصنوعی است. او مستقیماً به مدیر تولید متا کریس کاکس گزارش می‌دهد.

با این حال، متا بازگردانی می‌کند که شرکت هنوز در مرحله رشد هوش مصنوعی است، زیرا بیان دارد شرکت قبل از رسیدن به تجربیات واقعاً آینده‌نگر کارهای اساسی زیادی برای انجام دارد. به عنوان یادداشت پایانی اعلامیه، مارک زاکربرگ خاطرنشان می‌کند، از همه چیزهای جدیدی که متا در این راه خواهد ساخت هیجان‌زده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید