مبلغ جریمه شهرهای نارنجی تغییر کرد؟

    کد خبر :852538
مبلغ جریمه شهرهای نارنجی تغییر کرد؟

رئیس پلیس راهور ناجا درباره جریمه تردد شبانه گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا هنوز تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در تمامی شهرها ممنوع است و افسران و دوربین‌ها اعمال قانون می‌کنند.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته ناجا اظهار کرد: سالانه بالغ بر ۵۰ میلیون خدمت از صدور گواهینامه، ترخیص خودرو تا رسیدگی به تصادفات توسط پلیس راهور ارائه می‌شود.

وی با اشاره به سامانه مردمی ۱۹۷ گفت: در شرایط کرونایی تماس‌های تلفنی مردم با این سامانه برقرار می‌شود و همکاران ما در سراسر کشور به تماس‌ها پاسخ می‌دهند و عمده تماس‌ها هم درباره برگ سبز و رضایت است و در این حوزه دادستان کل کشور، کمیسیون اصل ۹۰، کمیسیون قضایی و رأی دیوان عدالت اداری تکلیف را مشخص کرده است.

همچنان تردد شبانه در تمامی شهرها ممنوع است

هادیانفر در پاسخ به سوالی درباره جریمه تردد شبانه گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا هنوز تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در تمامی شهرها ممنوع است و افسران و دوربین‌ها اعمال قانون می‌کنند همچنین تردد به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است. پلیس منع تردد را با جدیت دنبال می‌کند ورود و خروج از شهرهای قرمز مشمول یک میلیون جریمه و شهرهای نارنجی هم مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می‌شوند البته تردد شبانه هم که ۲۰۰ هزار تومان جریمه همراه خود دارد.

سردار هادیانفر گفت: همه مردم برای خدمات پلاک تنها مبلغ ۲۵۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند که در قانون آمده و بخشی از فرایند است، اما پلیس برای افزایش نرخ اختیاری ندارد.

بیش از ۸۰ درصد خودروها تک‌سرنشین هستند

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: هرچه که به فصل سرما نزدیک‌تر می‌شویم، تمایل مردم برای استفاده از وسایل نقلیه شخصی بیشتر می‌شود و در حال حاضر سیاست‌های تشویقی برای استفاده از وسایل ناوگان عمومی نیست همچنین تقاطع‌ها و معابرهای تهران ظرفیت مشخص و محدودی دارند تقریبا بیش از ۸۰ درصد خودروها تک‌سرنشین هستند و البته در این چند سال گذشته برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی تلاش جدی نشده و ناوگان عمومی تهران ۸۰ درصد فرسودگی دارد.

سردار هادیانفر با بیان این‌که ناوگان حمل‌ونقل عمومی باید نوسازی شود و توسعه پیدا کند تا مردم از آن استفاده کنند، گفت: تقریبا ۳۰ درصد ترددها در تهران افزایشی است که حکایت از تمایل مردم به استفاده از وسایل شخصی دارد بیشتر والدین از خودروهای شخصی برای تردد فرزندانشان در سال تحصیلی استفاده می‌کنند و تمایل استفاده از سرویس‌ها را ندارند و به همین دلیل ترافیک غیرقابل پیش‌بینی خواهیم داشت.

مرگ روزانه ۴۰ تا ۴۷ نفر بر اثر تصادف

وی گفت: یکی از کارهای انجام شده در پلیس راهور، تجزیه و تحلیل انضباط بخشی در ترافیک و تصادفات است، هر روز ۴۰ الی ۴۷ نفر جان خود را در تصادفات از دست می‌دهند و امروز همه حواس‌ها به کرونا است، اما تصادفات را فراموش نکنیم، برخی سازمان‌ها به این موضوع بی‌تفاوت عمل می‌کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ما هنوز پیشنهادی برای افزایش جرایم به دولت ندادیم، اما در تخلفات حادثه‌ساز باید بازنگری شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید