ماکرون در حمایت از «گوایدو» توئیت کرد

    کد خبر :482350
گوایدو

رئیس جمهوری فرانسه در پیامی توییتری بر موضع این کشور مبنی بر حمایت از فردی که ریاست جمهموری ونزوئلا را غصب کرده است؛ تاکید کرد.

به گزارش مهر، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در پیامی توئیتری بار دیگر مشروعیت نیکلاس مادورو همتای ونزوئلایی خود را زیر سوال برد و مدعی شد: «خوان گوایدو» رئیس کنگره ملی را به عنوان زمامدار این کشور آمریکای لاتین به رسمیت می‌شناسد.

وی در این باره مدعی شد: مردم ونزوئلا حق دارند که آزادانه و دموکراتیک‌ وار عقاید خود را ابراز کنند. فرانسه فقط گوایدو را برای برگزاری انتخابات به رسمیت می‌شناسد. ما در دوره گذار، از گروه تماس که از سوی اتحادیه اروپا ایجاد شده، حمایت می‌کنیم.

گروه تماس از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد و انگلیس و نیز ۴ کشور بولیوی، کاستاریکا، اکوادور و اروگوئه در آمریکای لاتین تشکیل شده است.

گفتنی است که امروز دوشنبه، کشورهای اروپایی انگلیس، فرانسه، سوئد و اسپانیا، گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناختند.

صبح امروز اعلام شد که ایتالیا با بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص به رسمیت شناختن گوایدو مخالفت کرده است.

هفته گذشته و بعد از آنکه گوایدو خود را رئیس جمهوری ونزوئلا خواند آلمان، فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، پرتغال، هلند و بلژیک به نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا هشت روز فرصت داده بودند انتخابات برگزار کند و در غیر اینصورت آنها ریاست‌جمهوری موقت خوان گوایدو را به رسمیت خواهند شناخت.

مادورو اما این درخواست را «گستاخی» توصیف و رد کرده بود. او در جریان سخنرانی روز گذشته در جمع هوادارانش گفت: من رئیس‌جمهوری ونزوئلا هستم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید