ماکرون به کناره‌گیری مرکل واکنش نشان داد

    کد خبر :405498

رئیس جمهوری فرانسه به کناره‌گیری صدر اعظم آلمان از تصدی کنونی خود واکنش نشان داد.

به گزارش بازتاب به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به کناره‌گیری آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان از تصدی خود در پایان دوره کنونی وی اعلام کرد: مرکل تصمیم به غایت شایسته‌ای گرفته است.

رئیس جمهوری فرانسه ضمن تحسین برانگیز خواندن قصد صدر اعظم آلمان برای کنار رفتن از پست فعلی و نیز ریاست حزب تحت رهبری اش خاطرنشان کرد: این تصمیم اوست و من آن را بسیار مسئولانه و به غایت شایسته توصیف می کنم.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به دنبال شکست ۲ روز گذشته حزب سوسیال مسیحی در انتخابات محلی ایالت «هسن» دیروز دوشنبه در اظهاراتی اعلام کرد: در انتخابات آتی برای برگزیدن صدر اعظم این کشور پس از اتمام دوره کنونی در سال ۲۰۲۱ شرکت نخواهم کرد. قصد ندارم پس از پایان دوره کنونی در سال ۲۰۲۱، بار دیگر به عنوان صدر اعظم انتخاب شوم. بر این اساس، برنامه‌ ای برای نامزدشدن در پارلمان و یا تصدی سِمتی سیاسی در بروکسل نیز ندارم.

این درحالی است که با این اقدام، چهارمین دوره صدر اعظمی مرکل در واقع آخرین دوره صدر اعظمی وی خواهد بود.

گفته می شود این تصمیم در پی شکست ۲ روز گذشته حزب سوسیال مسیحی در انتخابات محلی ایالت «هسن» و پیشتر در ایالت «بایرن» اتخاذ شده است.

پیشتر با اعلام نتایج انتخابات منطقه‌ای ایالت هسن آلمان و شکست حزب آنگلا مرکل، این حزب در عمل متحمل شکستی سنگین در انتخابات شده است.

حزب آنگلا مرکل پیش از این در انتخابات منطقه‌ای بایرن نیز متحمل شکست شده و شاهد ریزش آراء قابل توجه خود شده بود که کارشناسان از آن تحت عنوان زلزله سیاسی نام بردند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید