ماموریت رییسی به مرکز بررسی‌های استراتژیک برای احیای زاینده‌رود

  • سیاسی
  • شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۱۶:۴۷
    کد خبر :861390
ماموریت رییسی به مرکز بررسی‌های استراتژیک برای احیای زاینده‌رود

رییس‌جمهوری به رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برای مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده‌رود ماموریت داد.

در پی ماموریت سیدابراهیم رییسی به مرکز بررسی‌های استراتژیک برای تهیه یک طرح علمی و عملیاتی برای احیای زاینده رود، رییس این مرکز اظهار کرد: بنا داریم با کمک تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و مراکز علمی کشور به صورت علمی و عملیاتی به این موضوع بپردازیم.

رییسی طی روزهای گذشته در جمع نمایندگان استان‌های سمنان، قم و اصفهان گفته بودند: «به رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری مأموریت دادم مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده‌رود را آغاز کنند. کمیته و کارگروه فعالی برای رسیدگی به این مسأله تشکیل خواهد شد تا احیای زاینده‌رود و رفع مشکل مربوط به آن مثل فرونشست زمین در مناطق مرکزی کشور به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و یک طرح علمی و عملیاتی برای رفع آن تهیه شود.»

در همین زمینه رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این اولین ماموریت ویژه رییس‌جمهوری به مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری است و بنا داریم با کمک تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و مراکز علمی کشور به صورت علمی و عملیاتی به این موضوع بپردازیم.

محمدصادق خیاطیان در ادامه تصریح کرد: مناطق مختلف کشور از چالش آب رنج می‌برند و رفع این چالش در کشور یکی از اولویت‌های اساسی دولت سیزدهم است.

رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری اضافه کرد: مردمان شریف و نجیب استان‌های اصفهان، قم، سمنان و یزد در طول سال‌های گذشته، رنج‌های فراوانی را در پی بی‌آبی و خشکسالی کشیده‌اند.

به گزارش ایرنا، خیاطیان خاطرنشان کرد: ما از مطالعات پیشین و ظرفیت نخبگان استفاده خواهیم کرد تا راه‌حل‌های مناسبی برای برون رفت از این مشکلات فراهم کنیم.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید