ماجرای دستگیری عروس سارق / طراحی نقشه حرفه‌ای برای سرقت 3/5 میلیاردی از گاوصندوق پدر شوهر

    کد خبر :784667

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دختری که با نقشه حرفه ای، سه و نیم میلیارد از گاو صندوق پدر شوهرش سرقت کرده بود، خبر داد.

سردار علیرضا لطفی گفت: چند روز قبل تاجر میانسالی با پلیس تماس گرفت و از سرقت سه و نیم میلیاردی گاوصندوق خانه اش خبر داد.

مرد میانسال در تحقیقات گفت: صبح برای انجام کاری از خانه خارج شدم و همسر و پسرم نیز برای شرکت در جشن تولد پسرم که در منزل مادربزرگش برگزار شده بود، در خانه نبودند. ساعت حدود ۱۲ ظهر زمانی که به خانه برگشتم با در باز گاوصندوق و سرقت سه میلیارد و نیم طلا و دلار و پول‌های نقدی که داخل گاوصندوق بود مواجه شدم.

وی افزود: به دنبال گزارش سرقت سه و نیم میلیاردی، کارآگاهان اداره هفدهم مبارزه با سرقت منزل راهی محل سرقت که خانه‌ای ویلایی در غرب پایتخت بود، شدند.

در بررسی‌های اولیه با توجه به سالم بودن در‌های ورودی و داشتن کلید گاوصندوق، احتمال اینکه سرقت توسط شخصی آشنا صورت گرفته است، قوت گرفت.

به گفته لطفی، با بدست آمدن این سرنخ، تحقیقات روی افرادی که به آن خانه رفت و آمد داشتند متمرکز شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد یکی از افرادی که جدیداً به خانه مرد تاجر رفت و آمد دارد دختر جوانی به نام رکسانا ۲۶ ساله است که به تازگی با پسر خانواده به نام امیر حسین نامزد کرده است. امیرحسین در تحقیقات در رابطه با نامزدش به تیم تحقیق گفت: رکسانا دختر آرام و مهربانی است؛ مدتی قبل با او در فضای مجازی آشنا شدم و روز به روز ارتباط ما بیشتر می‌شد و در مدت زمان کوتاهی به او دل بستم. وقتی از علاقه ام به رکسانا گفتم متوجه شدم که او نیز به من علاقمند شده است. موضوع را با خانواده ام مطرح کردم و به همراه آنها راهی خانه رکسانا برای مراسم خواستگاری شدیم.

این مقام ارشد انتظامی پلیس پایتخت تصریح کرد: پسر جوان در ادامه تحقیقات به کارآگاهان گفت: رکسانا در برجی در منطقه فرمانیه زندگی می‌کرد و شب خواستگاری مادر و دایی و خاله اش در مراسم حضور داشتند. صحبت‌ها بین خانواده‌ها زده شد و من و رکسانا باهم نامزد کردیم و قرار شد چند ماه دیگر باهم ازدواج کنیم.

شبی که فردای آن روز از خانه مان سرقت شد، تولد من بود و جشن تولد من در خانه مادربزرگم در محدوده نواب برگزار شد.

وی ادامه داد: امیرحسین گفت، رکسانا هم به عنوان نامزدم در جشن تولدم شرکت کرد. رکسانا آن شب خانه مادر بزرگم ماند و صبح گفت باید به خانه برود و کار دارد، من هم او را به مقابل برجی که محل سکونت‌شان بود رساندم. از من خواست منتظرش بمانم و من هم طبق خواسته او عمل کردم، اما سه ساعتی مقابل برج منتظر رکسانا ماندم تا رکسانا از برج خارج شد و با من برگشت، البته بعد از آن روز رفتار او نسبت به من خیلی سرد شد و مدام بهانه می‌آورد و سعی می‌کرد که رابطه اش را با من کم کند.

لطفی اظهار داشت: اظهارات پسر جوان و رفتار‌های مشکوک رکسانا، شک کارآگاهان را به او برانگیخت، ماموران بلافاصله راهی برج محل سکونت رکسانا شدند و بررسی‌ها نشان می‌داد واحدی که دختر جوان مدعی شده بود خانه اش است به مدت ۴۸ ساعت در زمانی که امیرحسین و خانواده اش به خواستگاری رفته بودند اجاره شده بود، از سویی با استعلام هویت دختر جوان مشخص شد که هویت او جعلی بوده است و رکسانا، سارق جوانی است که به غیر از سابقه کیفری که گذارنده بود به اتهام سرقت از خانه ۱۵ زن در یکی از دادسرا‌های پایتخت پرونده دارد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: با برملا شدن این موضوع دختر جوان بازداشت و زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد به سرقت از گاوصندوق مرد تاجر و سرقت از ۱۵ زن دیگر اعتراف کرد، او گفت با حضور در مجالسی که در خیریه‌ها برگزار می‌شود سعی می‌کنم که اعتماد افرادی که آنجا هستند را جلب کنم، بعد از مدتی که از دوستی ام با آنها می‌گذشت، برنامه‌ای را طراحی می‌کردم تا آنها مرا به خانه شان دعوت کنند تا به عنوان مهمان وارد خانه آنها شده و به بهانه تعویض لباس وارد اتاق های‌شان می‌شدم و از آنجایی که معمولا افراد وسایل با ارزش‌شان رادر اتاق خواب های‌شان مخفی می‌کردند، در فرصتی که برای تعویض لباس به اتاق‌ها می‌رفتم، وسایل با ارزش را سرقت می‌کردم.

رکسانا در رابطه با سرقت از خانه مرد تاجر نیز گفت: وقتی با امیرحسین آشنا و از وضعیت مالی اش با خبر شدم، تصمیم گرفتم که از او نیز سرقت کنم. وقتی او پیشنهاد خواستگاری به من داد، برای جلب اعتمادش به دروغ گفتم که در برجی در فرمانیه زندگی می‌کنیم. بعد هم به همراه چند نفر از دوستانم که با آنها در کار‌های خلاف آشنا شده بودم، واحدی را در یکی از برج‌ها ۴۸ ساعته اجاره کردم تا مراسم خواستگاری در آنجا برگزار شود.

دختر جوان ادامه داد: یک هفته قبل از سرقت از خانه پدر امیرحسین به بهانه مهمانی وارد خانه شده و دست کلید او را که کلید خانه و گاوصندوق داخل آن بود را سرقت کردم، صبح روز تولد امیرحسین می‌دانستم که مادر امیرحسین خانه مادربزرگش است و پدرش نیز برای انجام کاری از خانه خارج می‌شود، بهترین فرصت برای اجرای نقشه ام بود، تنها کسی که ممکن بود برایم دردسر بوجود آورد امیرحسین بود که با ترفندی که در خانه مان کار دارم امیرحسین را به فرمانیه کشاندم و سه ساعت او را مقابل برج معطل کردم. خودم هم بلافاصله پس از اینکه وارد برج شدم از در دیگر بیرون آمده و فورا به خانه امیرحسین رفته و سرقت را انجام داده به برج برگشتم و امیرحسین در تمام این مدت مقابل برج ایستاده بود و تصور می‌کرد که من داخل آپارتمان‌مان هستم.

به گزارش ایلنا، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: تحقیقات برای مشخص شدن جرایم احتمالی دختر جوان و کشف زوایای پنهان پرونده ادامه دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید