ماجرای حمله قلبی اریکسن: از عملیات نجات کیائر تا حمایت دنیای فوتبال/ تصاویر

  • آرشیو
  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵
    کد خبر :818519
حمله قلبی اریکسن

کریستین اریکسن در مصاف بین تیم‌های فنلاند و دانمارک با حمله قلبی مواجه شد تا فوتبال دنیا را با اتفاق شوکه کننده رو به رو کند.

کریستین اریکسن دانمارکی پس از بیهوش شدن در جریان بازی یورو 2020 در بیمارستان در حال بهبود است، زیرا پزشک تیم وی جزئیات نحوه تلاش کادر پزشکی برای احیای او را با رسانه‌ها به اشتراک گذاشت. هم تیمی‌های بازیکن اینترمیلان و بازیکن سابق تاتنهام پس از اینکه وی حدود 40 دقیقه از بازی با فنلاند در کپنهاگ روی زمین بود، در حالی که بازیکن دیگری در کنار او نبود، اشک می‌ریختند.

مورتن بوسن، پزشک تیم دانمارک گفت: “وقتی کریستین روی زمین افتاد ما را به زمین دعوت کردند. من حتی نتوانستم آن را ببینم، اما به سرعت مشخص شد که وی هوشیار نیست. وقتی به آنجا رسیدیم، او به پهلو دراز کشیده بود و نفس می‌کشید و نبض داشت. خیلی سریع، تصویر تغییر کرد و سپس ما ضربان قلب را نجات دادیم. ما همچنین از دکتر استادیوم و بقیه خدمات اورژانس کمک سریع فوق العاده گرفتیم و اقدامات لازم را انجام دادیم. ما ارکیسن را احیا کردیم و او موفق شد قبل از اینکه برای تحقیقات بیشتر و معاینه به بیمارستان منتقل شود، با من صحبت کند.”

پس از روی زمین افتادن اریکسن یکی از اقدامات جالب پیش از سوت سریع آنتونی تیلور که تنها پنج ثانیه پس از زمین افتادن اریکسن بازی را متوقف کرد، در مورد سیمون کیائر به عنوان کاپیتان دانمارک بود. او پیش از کادرپزشکی به هم تیمی‌اش کمک کرد که در حالت مناسب دراز بکشد و سپس زبان او را به نوعی قرار داد که مانع از راه تنفسش نشود. اقدام کیائر پس از کمک به احیای اریکسن، دلداری به همسر او بود که به همراه کسپر اشمایکل سوژه عکاسان شدند.

یوفا در توئیتی نوشت اریکسن “به بیمارستان منتقل شده و ثبات یافته است”. کمی بعد، اتحادیه فوتبال دانمارک گفت که او بیدار است، در وضعیت پایداری به سر می‌برد و برای آزمایشات بیشتر در بیمارستان می‌ماند. در حالی که اریکسن در زمین برای معالجه پزشکی به بیرون زمین می‌رفت سدی ایجاد شده بود و هم تیمی‌هایش نیز وی را از دیده شدن او، محافظت می‌کردند.

به نظر می‌رسد که وی ماساژ قلب و همچنین چندین شوک الکتریکی به قفسه سینه از کادر پزشکی داشته است. قبل از اینکه روی برانکارد برداشته شود، جوان 29 ساله حدود 10 دقیقه تحت درمان قرار گرفت. فابریس موامبا که قلب او هنگام بازی در یک مسابقه بین بولتون و اسپرز در سال 2012 بیش از یک ساعت متوقف شد، در توئیتر خود با مشاهده وضعیت اریکسن نوشت: “خدا خواهش میکنم!”.

هواداران فنلاندی پس از ترک زمین مسابقه “کریستین” و هواداران دانمارکی “اریکسن” را در حمایت از او فریاد می‌زدند. بعد از اینکه مشخص شد اریکسن با ثبات است، فنلاند با نتیجه یک بر صفر پیروز شد، این مسابقه با کمی تاخیر به درخواست هر دو تیم شروع شد.

گری نویل و جک گریلیش از دیگر بازیکنان و همبازیان سابق اریکسن بودند که برای او آرزوی سلامتی داشتند. گلن هودل، که سه سال پیش هنگام کار در استودیو BT Sport دچار ایست قلبی شد، در توئیتر خود نوشت: “خدا را شکر کریستین خوب است. و برای کسانی که CPR انجام دادند، ساده است: شما جان او را نجات دادید، همانطور که من خیلی خوب می‌دانم. ”

پرنس ویلیام که همچنین رئیس فدراسیون فوتبال انگبیس نیز هست، افزود: “اخبار دلگرم کننده درباره کریستین اریکسن، همه ما به فکر او و خانواده‌اش هستیم.” پس از بازی، سرمربی دانمارکی کسپر هژولمند گفت که او فوق العاده افتخار می‌کند که چگونه بازیکنانش “چنین مراقب یکدیگر” بودند. وی گفت: “نحوه صحبت بازیکنان در رختکن … آنها احساسات خود را نشان دادند، آنها تصمیم گرفتند قبل از هر کاری تا زمانی که کریستین هوشیار نباشد و همه چیز خوب نباشد، تصمیم بگیرند.”

هژولمند گفت آنها می‌توانستند تصمیم بگیرند که روز یکشنبه ادامه مسابقه با فنلاند را از سر بگیرند، اما بازیکنان عصر دیروز را برای ادامه زمان بازی انتخاب کردند. الکساندر چفرین، رئیس یوفا در توئیتر خود نوشت: “لحظاتی از این دست همه چیز را در زندگی قرار می‌دهد. من آرزو می‌کنم کریستین بهبودی کامل و سریع داشته باشد و دعا کنم خانواده اش قدرت و ایمان داشته باشند …”

به گزارش ایلنا، اریکسن قبل از پیوستن به اینترمیلان سال گذشته هفت سال در اسپرز بازی کرد و از سال 2010 در تیم بزرگسالان دانمارک بازی می‌کند. در همین حال، بی بی سی پس از شکایت از ادامه پخش تصاویر معالجه اریکسن، عذرخواهی کرد. در بیانیه‌ای آمده است: “ما از هر کسی که از تصاویر پخش شده که باعث ناراحتی هواداران شده، عذرخواهی می‌کنیم. پوشش داخل استادیوم توسط یوفا به عنوان پخش کننده میزبان کنترل می‌شود و به محض اینکه مسابقه متوقف شد، ما در اسرع وقت پوشش خود را به صورت زنده خارج کردیم.”

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید