ماجرای جاسوسی نتانیاهو از هیات آمریکایی چیست؟

    کد خبر :939363
جاسوسی نتانیاهو

یک رسانه اسرائیلی اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق اسرائیل در محل نشست خود با هیات کنگره آمریکا، دوربین مخفی کار گذاشته بود.

اعتمادآنلاین به نقل از پایگاه عبری‌زبان والا نوشت: در جریان سفر هیاتی از اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره آمریکا به اسرائیل، نتانیاهو در محل نشست خود با این هیات دوربین جاسوسی قرار داده بود.

به گفته این رسانه عبری‌زبان، یکی از اعضای هیات آمریکایی متوجه وجود این دوربین در اتاق شد، در حالی که ملاحظه کرد نتانیاهو هم میکروفون کوچکی را در دست خود پنهان کرده است.

در ادامه گزارش آمده است، سفیر آمریکا از نتانیاهو پرسید چرا میکروفون در دست خود دارید اما نتانیاهو سعی کرد از پاسخ دادن به این پرسش طفره برود و دلایل و بهانه‌های مختلفی آورد که سفیر و سناتورها را قانع نکرد و آنها در پایان با ناراحتی از جلسه خارج شدند.

به اعتقاد کارشناسان اسرائیلی، نتانیاهو قصد داشت از این تصاویر برای برنامه‌های انتخاباتی خود که در آینده نزدیک برگزار می‌شود استفاده کند.

دفتر نتانیاهو هم در پاسخ به این اخبار ادعا کرد، تمام ملاقات‌های نتانیاهو فیلمبرداری و مستند می‌شوند و نشست با سناتورها و سفیر آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست، با این حال نگفت چرا این فیلمبرداری نباید آشکارا و با اطلاع طرف مقابل انجام شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید